Liverpooli në finale, Shaqiri i saktë nga pika e bardhë (Video)

Liverpooli ka arritur në finale të Capital One Cup, pasi u tregun më të saktë në penallti, ndaj Stoke Cityt.

Mysafirët ishin më të mirë gjatë gjithë takimit, por dështonin të ishin konkret para golit.

Goli i vetëm në kohën e rregullt erdhi nga sulmuesi austriak në formë, Marko Arnautovic, i cili në minutën e 45-të u asistua nga Bojan Krkic.

Në vazhdime nuk kishte gola dhe kështu finalisti u vendos me anë të penaltive (5-6).

Ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat 0-1 për Reds, ndërsa në finale do të luajnë me fituesin e ndeshjes Everton-Manchester City.

Vlen të theksohet se në këtë takim Xherdan Shaqiri luajti nga minuta 78-të dhe ishte i saktë nga pika e bardhë. /Telegrafi/

Goli i Arnautovic ndaj Liverpoolit.

Posted by Telegrafi Sport on Tuesday, 26 January 2016

Të gjitha penalit e gjysmëfinales në mes Liverpoolit dhe Stoke Cityt. Vlen të theksohet se Xherdan Shaqiri ishte i saktë nga pika e bardhë.

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

I pari i FSHF-së, Armand Duka konfirmon se Shqipëria dhe Serbia kanë kandiduar së bashku për organizimin e Euro 2027 për U-21

Kombëtarja e Shqipërisë
UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Festimi i veçantë i Rudiger: 70 metra sprint në stilin e tij!

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

“Gjëra të tilla nuk janë as pjesë e ëndrrave tuaja”, fjalët e heroit të Real Madridit