LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli i futet garës për Tielemans, por problem mbetet çmimi i lartë i tij

Liverpooli i futet garës për Tielemans, por problem mbetet çmimi i lartë i tij

Youri Tielemans është njëri nga mesfushorët më të mirë në Evropë vitin e fundit.

Mesfushori belg ka shkëlqyer edicionin e fundit me Leicesterin dhe në Euro 2020 me Kombëtaren e Belgjikës.

Falë paraqitjeve fantastike, Tielemans është duke u kërkuar nga skuadrat e mëdha evropiane si Manchester United, Chelsea, Real Madrid e Barcelona.

Por së fundmi garës për t’i marrë shërbimet e mesfushorit i është bashkuar edhe Liverpooli.

Trajneri Jurgen Klopp e vlerëson jashtëzakonisht shumë belgun dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit afrimin e tij si zëvendësues të Georginio Wijnaldumit të larguar.

Liverpooli synon transferimin e Tielemans si pasues të Wijnaldumit
Lexo po ashtu Liverpooli synon transferimin e Tielemans si pasues të Wijnaldumit

Por problemi më i madh mbetet çmimi i 24-vjeçarit, pasi Leicesterit po kërkon 75 milionë euro për ta lënë të lirë.

Tielemans edicionin e kaluar shkëlqeu me klubin anglez, ku në 51 ndeshje zyrtare shënoi nëntë gola e pati gjashtë asistime. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

La Liga
Kalo në kategori