LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli fiton me përmbysje ndaj Aston Villas për të mbetur hije e Cityt

Liverpooli fiton me përmbysje ndaj Aston Villas për të mbetur hije e Cityt
(Foto: Twitter/Liverpool FC)

Me rezultat 2-1, Liverpooli ka fituar përballë Aston Villas në ndeshjen e mbetur nga java e 33-të në Ligën Premier.

Pas një harkimi në zonë, Douglas Luiz kërceu për të goditur me kokë, ndërsa priti Alisson, mirëpo reagimi i mesfushorit ishte i menjëhershëm për të realizuar golin e epërsisë (3’).


Nuk vonoi reagimi i mysafirëve për t’i barazuar shifrat kur Joel Matip u gjend më së miri në zonë dhe në vendin e duhur për të shënuar (6’).

(Foto: Twitter/Liverpool FC)

Gjysma e parë u mbyll me shifra identike (1-1), ndërsa në fraksionin e dytë, Redsat e përmbysën rezultatin.

Falë një harkimi të mirë në zonë nga Luis Diaz, Sadio Mane realizoi me kokë nga afërsia për golin e fitores (65’).

Falë kësaj fitoreje, Liverpooli e ka barazuar Manchester Cityn me pikë (nga 86) në tabelën e Ligës Premier, mirëpo Citizens kanë një ndeshje më pak të zhvilluar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

La Liga
Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Superliga
Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

La Liga
Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Superliga
Kalo në kategori