Liverpooli do ta fillojë edicionin 2022/23 në Ligën Premier me përballjen si mysafir i Fulhamit.

Ndeshja që fillon në ora 13:30, do të luhet në stadiumin “Craven Cottage”, me The Reds që cilësohen si favoritë në letër.

Për këtë ndeshje, Fulhami do të jetë pa Nathaniel Chalobah dhe Harry Wilson që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Liverpooli nuk mund të llogarisë në Diogo Jotan, Curtis Cones, Ibrahima Konaten, Alex Oxlade-Chamberlain dhe Ciaomi Kelleher, që janë të lënduar.

Formacionet zyrtare

Fulham: Rodak, Tete, Tosin, Ream, Robinson, Kebano, Palhinha, Reed, Pereira, De Cordova-Reid, Mitrovic.

Liverpooli: lisson, Alexander-Arnold, van Dijk, Matip, Robertson, Henderson, Fabinho, Thiago, Salah, Firmino Diaz. /Telegrafi/