Liria pëson në shtëpi nga Ballkani, Drenica fiton në udhëtim te Llapi

Liria ka pësuar humbje (0-1) në ndeshjen e parë sezonale nga skuadra e promovuar në Superligën e Kosovës në futboll, Ballkani.

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, asnjëra nga skuadrat nuk arriti ta gjente rrjetën në fraksionin e parë të lojës.

Edhe në gjysmën e dytë të takimit, ekipet nuk arrinin që ta gjenin portën dhe pritej që t’i ndanin pikët.

Mirëpo, në minutat shtesë u shënua goli i fitores nga Ballkani, realizues i të cilit ishte Borce Manevski (90’+4).

Nga ana tjetër, në stadiumi “Zahir Pajaziti” në Podujevë, është zhvilluar ndeshja ndërmjet Llapit dhe Drenicës.

Takimin e fitoi skuadra mysafire duke i arkëtuar tri pikët e para në edicionin 2018/2019 në Superligën e Kosovës në futboll.

Armend Abazi e shënoi golin e vetëm në minutat shtesë të pjesës së parë (45’+2).

Ndërsa vlen të theksohet se Llapi e kërkoi vazhdimisht golin në pjesën e dytë, e sidomos në minutat e fundit, por dështoi ta barazonte rezultatin. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll