LAJMI I FUNDIT:

Ligji për antikorrupsion para deputetëve të Maqedonisë

Ligji për antikorrupsion para deputetëve të Maqedonisë

Deputetët në kuadër të seancës së 80-të, e cila do të fillojë në orën 16:00, do të debatojnë për propozim ligjin për parandalim të korrupsionit dhe konflikt të interesave, e cila është paraqitur me flamurin evropian dhe procedurë të shkurtuar.

Dje deputetët e pozitës dhe opozitës u dakorduan rreth këtij propozim ligjit. LSDM i pranoi 20 nga gjithsej 40 amendamente të cilat i kishte paraqitur OBRM-PDUKM.

Deputetja e LSDM-së, Snezhana Kalleska-Vançeva tha se kanë qëndruar deri në fund në mbrojtje të standardeve evropiane për vendosjen e mekanizmit sa më efikas për parandalimin dhe luftën kundër korrupsionit.

Qeveria dhe opozita u pajtuan rreth Ligjit për parandalimin e korrupsionit
Lexo po ashtu Qeveria dhe opozita u pajtuan rreth Ligjit për parandalimin e korrupsionit

Ndërsa deputetja e OBRM-PDUKM-së, Ane Llashkoska tha se pranimi amendamenteve është tregues se OBRM-PDUKM nuk ka për qëllim bllokimin e proceseve thelbësore, por se ka qasje serioze për përmirësimin e të gjitha proceseve që ndodhin në shoqëri./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Konsultimet dypalëshe për mbrojtjen Kosovë-SHBA, Departmenti Amerikan i Mbrojtjes njofton për vizitën në Prishtinë

Konsultimet dypalëshe për mbrojtjen Kosovë-SHBA, Departmenti Amerikan i Mbrojtjes njofton për vizitën në Prishtinë

Siguri
Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Lajme
“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Meta - zbardhet dëshmia e djalit

“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Meta - zbardhet dëshmia e djalit

Lajme
Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Besnike Salihu
Ngjarja e rëndë në “Don Bosko”, zbardhet rasti që kishte ndodhur dy vite më parë

Ngjarja e rëndë në “Don Bosko”, zbardhet rasti që kishte ndodhur dy vite më parë

Lajme
Plotësoi vendime për kundërvajtje fiktive me të dhëna të pasakta të qytetarëve – arrestohet polici në Gjakovë i dyshuar për ryshfet

Plotësoi vendime për kundërvajtje fiktive me të dhëna të pasakta të qytetarëve – arrestohet polici në Gjakovë i dyshuar për ryshfet

Kronika e Zezë
Kalo në kategori