Robert Lewandowski është zgjedhur lojtari i vitit 2017 në vendin e tij te lindjes, Poloni.

Sulmuesi polak po kalon në formë të lartë me Bayern Munichun dhe kombëtaren e tij.

Golat e shumta dhe paraqitjet brilante të vazhdueshme kanë bërë që Lewandowski të shpërblehet shpeshherë.

Lewandowski në histori të Polonisë, bëhet lojtari me më shumë gola të shënuara me Kombëtaren (Foto) Lewandowski në histori të Polonisë, bëhet lojtari me më shumë gola të shënuara me Kombëtaren (Foto)

Çmimi i fundit që ka fituar sulmuesi i Bayerit është zgjedhja si lojtari polak më i mirë për vitin 2017.

Lewandowski, golashënuesi më i madh në histori të Polonisë

Kështu, Lewandowski e fiton çmimin si lojtari polak i vitit për herë të shtatë radhazi.

Me zgjedhjet e tij si më i mirë i vendlindjes ka reaguar edhe skuadra e tij gjermane e Bayernit, të cilët i kanë uruar.

Ronaldo dhe Lewandowski shkruajnë historinë në kualifikime (Foto) Ronaldo dhe Lewandowski shkruajnë historinë në kualifikime (Foto)

“Urime Lewy. Lewandowski është zgjedhur lojtari polak më i mirë i vitit 2017 për herë të shtatë radhazi”, shkruan në njoftimin e Bayernit në Twitter.

Ndryshe, Lewandoski po thyen rekorde të vazhdueshme me kombëtaren polake dhe padyshim se mund të llogaritet si më i miri i historisë së këtij shteti. /Telegrafi/