LAJMI I FUNDIT:

Leicester City 2-0 Arsenal, notat e lojtarëve

Leicester City 2-0 Arsenal, notat e lojtarëve
Leicester vs Arsenal (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Leicester City ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Arsenalit në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të në Ligën Premier.

Reklama

Dhelprat janë treguar të fortë për Topçinjtë, të cilët i ka thelluar në krizë me ndeshjen e katërt pa fitore.

Golat në këtë fitore të Leicesterit u shënuan nga Jamie Vardy (69′) dhe James Maddison (75′).

Leicesterin fiton me lehtësi ndaj Arsenalit në Ligën Premier
Lexo po ashtu Leicesterin fiton me lehtësi ndaj Arsenalit në Ligën Premier

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte mesfushori i vendasve, Wilfred Ndidi, i cili u notua me 8.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin Hector Bellerin që u vlerësua me notë 5.5.

Leicester City:

Arsenal:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Superliga
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori