Lazio ndalet nga Crotone, vendi i katërt vendoset në ndeshjen e fundit ndaj Interit

Crotone - Lazio (Getty Images)

Lazio nuk ka mundur të marrë më shumë se një barazim 2-2 në udhëtim te Crotone në ndeshjen e vlefshme për javën e 37-të të Serie A.

Skuadra e Simone Inzaghit ishte afër të siguronte kualifikimin për në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, por janë ndalur me barazim nga Crotone.

Ndeshja nisi mirë për mysafirët, të cilët shënuan në minutën e 17-të me anë të Senad Lulic, i cili ishte i saktë nga penalltia për 0-1.

Lulic hapi serinë e golave nga penalltia (Getty Images)

Megjithatë, Crotone arriti të kthehet në lojë me anë të sulmuesit Nwankwo Simy, i cili shënoi me kokë për 1-1 dhe dërgoi skuadrat në pushim me barazim.

Simy shënoi gol të bukur me kokë (Getty Images)

Në pjesën e dytë, vendasit arritën të shënojnë të parët me anë të Federico Ceccherini që shënoi për 2-1 dhe dërgoi në ekstazë tifozët e tij.

Por, Lazio nuk u pajtuan me humbje dhe arritën të shënojnë më minutën e 83-të me anë të Sergej Milinkovic-Savic për 2-2 dhe ky goli të jetë rezultat përfundimtar.

Savic barazoi rezultatin (Getty Images)

Me këtë barazim, Lazio tani ka 72 pikë në vendin e katër, ndërsa Interi në vendin e pestë ka 69 pikë.

Ndeshja e fundit, e cila do të zhvillohet në Olimpico mes dy skuadrave do të zbuloj ekipin e katërt që do të kualifikohet në Champions, ku Lazios i kryejnë punë dy rezultatet, ndërsa Interit vetëm fitorja. /Telegrafi/

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Kështu do të duket Juventusi me Motta si trajner dhe Modricin si ‘gjeneral’ të mesfushës

Jurgen Klopp flet për herë të parë për përplasjen me Mohamed Salah

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Courtois është kthyer nga lëndimi, Ancelotti tregon se kush do ta ruajë portën ndaj Bayern Munich

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër