Dy skuadrat e mëdha italiane, Roma dhe Lazio kanë shprehur interesimin për nënshkrimin me mbrojtësin e Sao Paulos, Rodrigo Caio.

23-vjeçari brazilian është rritur me të rinjtë e skuadrës braziliane, por thuhet se është duke refuzuar të nënshkruajë një zgjatje të kontratës.

Manolas te Interi për 40 milionë euro? Manolas te Interi për 40 milionë euro?

Marrëveshja e tij aktuale me brazilianët skadon në verë të vitit 2018 dhe një largim i tij është shumë i mundshëm.

Sipas Gazzetta dello Sport, dy klubet romake po konkurrojnë për të kapur firmën e tij, me vlerën e futbollistit që thuhet të jetë fikse nga vera e kaluar në rreth 10 milionë euro.

Interi arrin marrëveshjen me De Vrij? Interi arrin marrëveshjen me De Vrij?

Të dy, Milani dhe Napoli ishin të lidhura më parë me lojtarin, por nuk ka pasur të të ketë zhvillime të mëtejshme për nënshkrimin e tij.

23-vjeçari ka bërë dy paraqitje të plota ndërkombëtare për ekipin kombëtar brazilian, dhe mban edhe një pasaportë italiane.

Afrimi i mundshëm i Caios te Lazio apo Roma është i madh, pasi rrezikojnë të humbin mbrojtësit e tyre, Kostas Manolas dhe Stefan De Vrij./Telegrafi/