Sheriff Tiraspoli ka fituar me rezultat të thellë 15-0 në Kupën  Moldavisë në raundin e 1/8-ave, ku u aktivizua edhe shqiptari Liridon Latifi.

Latifi që kaloi gjatë kësaj verë në klubin moldav, e ka nisur mjafrë mirë aventurën në këtë vend.

Ishte pikërisht shqiptari që e hapi serinë e golave, duke shënuar në minutën e 5-të.

Ai shënoi sërish në minutën e 58-të, golin e dytë personal, i cili ishte dhe i nënti në total për ekipin e tij.

Pas 20 minutash, Latifi e shënoi edhe golin e 12-të për Sherifin, dhe e plotësoi het-trikun.

Ndeshja e parë ishte mbyllur me rezultat 12-0 në fushën e Sheriffit, dhe me rezultat të përgjithshëm, ekipi i shqiptarit fitoi me rezultat 27-0. /Telegrafi/

Latifi triplete on Vidnews.