LAJMI I FUNDIT:

Largohet nga Milani pas 37 vitesh

Largohet nga Milani pas 37 vitesh

Milani ka njoftuar zyrtarisht se ka shkëputur kontratën me Mauro Tassotti i cili për 37 vite ishte pjesë e klubit kuqezi.  .

Reklama

Ai ka qenë mbrojtësi i skuadrës në kohën e Arrigo Sacchit.

Ai ishe asistent i Carlo Ancelottit dhe Max Allegri, ndërsa në vitet e fundit ishte kthyer në skuat të klubit.

Tassottit kishte kontratë me klubin deri në vitin e ardhshëm, por me marrëveshje të dyanshme  ajo u shkëput.

Lexo po ashtu: Lajmet e fundit nga Serie A

Po ashtu edhe shefi i të rinjve te Milani, Andrea Maldera ka lënë Milanin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Serie A
Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Superliga
Kalo në kategori