Mbrojtësi shqiptar, Ansi Agolli, ka ndërruar ambient pas nëntë viteve të kaluara në ligën e Azerbajxhanit.

Ai është larguar nga Qarabagu, ku luajti nga viti 2010, për ta vazhduar karrierën në Amerikë te New York Cosmos.

Ndërsa për të shprehur lumturën ndaj tij, tifozët e klubit azer kanë bërë disa organizime duke e mahnitur edhe vet futbollistin.

Të gjitha lajmet nga Ansi Agolli Të gjitha lajmet nga Ansi Agolli

Në disa postime në rrjetet sociale, Agolli është etiketuar si legjendë, ndërsa edhe faqja e klubit i ka uruar sukses në të ardhmen.

Ndërsa në një video të publikuar në Twitter, ai shfaqet i rrethuar nga tifozët, të cilët këndojnë: “Lamtumirë Ansi”.

Nuk ka munguar edhe një mesazh i tifozëve në stadium me mbishkrimin: “Pa Ansin, nuk ka festë”.

Mbishkrimi i tifozëve të Qarabagut (Foto: Instagram/AnsiAgolli)

Ndërsa për t’i falënderuar tifozët dhe të gjithë të tjerët te Qarabagu, Agolli e ka bërë një publikim në rrjetet sociale duke u thënë: “Do të takohemi së shpejti”. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Kur erdha ne këte vend 9vite më parë, nuk do e besoja që shumë gjëra do të ndryshonin kaq shumë te un. Kam jetuar në vende të tjera me parë, kam luajtur futboll.Cdo gjë ishte shum e zakonshme, ishte normale…Gjithcka ndryshoi kur erdha tek Qarabag, 9 vite më parë.Drejt, 9 vjet, plot krenari, kujtime dhe vlera në cdo moment. 9vjet Qarabag…Kam fituar shum gjëra, kampionate, trofe, pjesëmarje ne ligën e europes, ligën e kampioneve..por më e rendesishmja, fitova shtëpine time të dytë.Kam kaluar kujtime që nuk do i harroj kurrë.kto 9vite kan qenë vitet më të bukura te jetes sime.Dashuria e njerëzve, shpresa, Qarabag..Futbolli ishte më shume se një lojë.9 vite gëzime e sakrifica.U rritëm së bashku, u ngjitëm në majë, Qarabag.. U bëmë zëri i 1 milion të shpërngulurve nga shtëpitë e tyre, u bëmë zëri i Azerbaixhanit. 5 kampionate, 3 kupa, 4 pjesmarje ne ligën e europes, ne ligën e kampioneve.. Shpresoj te kem një pjesë në këtë sukses.Sa e mrekullueshme ishte ta vishja me shumë se 300 herë uniformen e Qarabag.. ësht një ndjenjë tjeter të luash për Qarabag.Sot po shkoj, por un gjithmon do të të mbaj ne zemer, Qarabag, Azerbaixhan.Dashuria e njerezvë ishte e pabesueshme dhe e paharrueshme.Si mund të harroj ata që më duan dhe vleresojnë mua, Dhe ata qe më mbeshtesin? Tifozë, ju falenderoj shumë.Jeni pjesa më e bukur e këtyre 9 viteve të paharrueshëm. I dashur Qarabag, ti je gjithmon me mua, je ne zemrën time, të dua, Qarabag, Azerbaixhan. Do takohemi së shpejti dhe mos harroni, Qarabag ësht Azerbaixhan…❤️ #Qarabag#AgdamAzerbaycan @fkqarabagh

A post shared by Ansi Agolli (@ansiagolli) on Mar 16, 2019 at 9:30am PDT