Transferimi i Suarez te River Plate mund të bëhet i ditur këtë të hënë (sot). Gazetari Bruno Vain nga ‘Direct TV’ pohoi se informacioni vjen nga “burimi më i mirë i mundshëm” dhe se njoftimi do të zyrtarizohet në orët në vijim.

E ardhmja e uruguaianit mund të jetë më afër se kurrë një përfundimi të suksesshëm. Që kur Atletico konfirmoi largimin e tij, një numër skuadrash kanë shprehur interesimin e tyre për shërbimet e tij.

Edhe Barcelona shqyrtoi mundësinë e kthimit të sulmuesit në Camp Nou, një opsion të cilin ata e shpërfillën pasi duan që Robert Lewandowski të udhëheqë sulmin.

Reklama
Top 10 sagat e transferimeve që dominojnë tregun e transferimeve: Cristiano, Bale, Dembele, Lewandowski Top 10 sagat e transferimeve që dominojnë tregun e transferimeve: Cristiano, Bale, Dembele, Lewandowski

Një nga klubet që tregoi interes, edhe pse në mënyrë shumë informale, ishte River Plate. Një transferim te klubi argjentinas dukej praktikisht i pamundur, kryesisht për aspektin financiar.

Reklama

Megjithatë, River tani është bërë një opsion real. Aq sa nënshkrimi i sulmuesit mund të zyrtarizohet pikërisht këtë të hënë, nëse merren parasysh burimet e Bruno Vain.

Gazetari i ‘Direct TV’ bëri të ditur se ky informacion i ka ardhur nga “burimi më i mirë i mundshëm”. Nëse ai përfundon në El Monumental, ai do të ishte zëvendësuesi natyral i Julian Alvarez , i cili u largua për në Manchester City. /Telegrafi/

Reklama