LAJMI I FUNDIT:

Lakers fitojnë derbin ndaj Warriors – të gjitha rezultatet në NBA

Lakers fitojnë derbin ndaj Warriors – të gjitha rezultatet në NBA

Ka përfunduar një tjetër xhiro në NBA me shumë spektakël dhe diferencë të lartë në rezultate

Los Angeles Lakers kanë triumfuar me rezultat bindës në derbin ndaj Golden State Warriors me shifrat 117-91.

Fitore në këtë rreth ka marr edhe Boston Celtics që fitoi me vetëm një pikë dallim përballë Washington Wizards 111-110.

New York Knicks kanë fituar në udhëtim te Detroit Pistons me shifrat 109-90.

Fitore edhe më spektakolare ka marrë Memphis Grizzlies ndaj Houston Rockets me rezultat 133-84.

Miami Heat ka triumfuar po ashtu në këtë rreth në takimin me Atlanta Hawks me numrat 109-99.

Phoenxi Suns po ashtu mori një fitore të lehtë ndaj Minesota Timberwolves me shifrat 118-99.

Një fitore më të vështirë e mori Charlotte Hornets ndaj Sacramento Kings me rezultat 127-126.

Takimi i vetëm që u shty ishte ai në mes të Toronto Raptors e Chicago Bulls për shkak të rasteve me COVID-19. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Bundesliga
Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Serie A
Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Bundesliga
Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Ndërkombëtare
Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

La Liga
Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori