Kylie Minogue ka folur në lidhje me marrëdhënien me frontmenin e bendit “INXS”, Michael Hutchence duke shtuar se kjo është lidhja nga princeshë pop kthyer në një gjigante fatale.

Pop ylli thotë se muzikanti ishte “një djalë i errët dhe i rrezikshëm dhe ajo është një vajzë e pastër dhe e mirë”.

Këngëtarja në një dokumentar të ri “Mystrify: Michael Hutchence”, premierë e së cilën u dha javën e kaluar në Festivalin e Filmit Tribeca, për herë të parë zbuloi detajet e një marrëdhënie që zgjati nga viti 1989 deri në 1991.

“Seks, dashuri, ushqim, drogë, muzikë, udhëtim, libra, çdo gjë që ju mund ta imagjinoni, të gjitha i kemi provuar”, tha ajo.

Reklama

Madje, këngëtarja tregon se në një rast kanë bërë dashuri para syve të ish-kryeministrit australian, Bob Hawke.

Reklama

“Ai ishte i çmendur dhe kureshtar. Ai e hapi tërë botën time. Shumica prej tyre lëvizën rreth gëzimit dhe argëtimit, le të jemi të ndershëm. U ndjeva e dashur, por edhe e trishtuar”, tha ajo.

Megjithatë, përkundër tërheqjes së tillë kimike, lidhja nuk mund të mbijetonte.

Deri në vitin 1991, marrëdhënia e tyre ishte bërë e çmendur, por që Kylie i dha fund duke fluturuar nga Japonia fluturoi për në New York dhe më kurrë nuk e takoi atë.

Ndryshe, ai më pas u lidh me moderatoren dhe gazetaren Paul Yates. Në atë kohë, ajo ishte ende e martuar me Bob Geldof, me të cilin kishte tre fëmijë. Vitin e ardhshëm ajo u shkurorëzua nga Geldof, dhe dy muaj më vonë, lindi vajzën e Michaelit. /Telegrafi/

Reklama