Kylie Jenner pretendon se Blac Chyna u përpoq të vriste vëllain e saj, Rob Kardashian, dhe e kërcënoi atë me mesazhe me tekst gjatë dëshmisë së saj.

Themeluesja e “Kylie Cosmetics” dha dëshmi të hënën (25 prill) gjatë betejës gjyqësore në vazhdim Kardashian-Chyna, duke dëshmuar se ajo kujton se e pa vëllain e saj menjëherë pas përleshjes së tij me Chyna në dhjetor 2016, ku ai pretendoi se Chyna i kishtw drejtuar armën.

“Ai përdori fjalët, ‘Ajo po përpiqej të më vriste mua”, tha Jenner në një gjykatë në Los Angeles.

Foto: Getty

“Unë supozova se ishte një kërcënim për vrasje … Mbaj mend që ai ishte shumë i mërzitur dhe duke shpjeguar atë që ndodhi”, tha Jenner.

Reklama

Ajo tha se vëllai i saj i tha se po luante videolojëra kur Chyna shkoi pas tij dhe i vendosi një kabull iPhone rreth qafës.

Reklama

Jenner – e cila më parë ishte në lidhje me ish e Chynas, Tygan gjithashtu dëshmoi se dikur kujton se u zgjua me mesazhe kërcënuese nga Chyna, shkruan PageSix.

“Ajo më dërgoi një grumbull emoji djalli dhe më tha, ‘po numëronte ditët’ për të më rrahur”, dëshmoi Jenner.

Kur u pyet nga avokatja e Chynas, Lynne Ciani, pse ajo nuk i raportoi kërcënimet në polici, Jenner u përgjigj: “Unë e mora atë si një kërcënim bosh”.

Reklama

Ajo shtoi se Tyga i tha se Chyna kishte probleme me drogën dhe alkoolin dhe gjithashtu i tregoi asaj për një incident kur Chyna dyshohet se përdori një thikë dhe e preu atë në krah.

“Unë supozova se ndoshta ajo ishte nën ndikimi”, tha Jenner, e veshur me një kostum kafe të lirshme me jastëkë të mëdhenj të shpatullave, kur u pyet përsëri pse nuk i raportoi tekstet kërcënuese tek autoritetet.

Reklama

Gjatë dëshmisë së saj, Jenner pranoi se ishte “pak e mërzitur kur mësoi në internet se vëllai i saj u fejua me Chynan.

“Unë në fakt isha e lumtur për vëllain tim, por në të njëjtën kohë isha kurioze se si do të shkonin gjërat me Chynan”, tha 24 vjeçarja.

Reklama

Kur Ciani e pyeti Jennerin nëse ajo besonte se Chyna ishte takuar me Robin “pa inat” sepse ajo filloi të takohej me Tygan, Jenner tha: “Unë shpresoja se jo, për vëllain tim”.

Foto: Getty

Chyna, 33, u takua me Tyga, 32, nga viti 2011 deri në vitin 2014. Më pas ai u takua me Kylie nga 2014 deri në 2017, ndërsa Chyna vazhdoi me Rob në 2016.

Jenner shtoi se nuk mendonte se Chyna e donte vërtet vëllanë e saj për shkak të kërcënimeve fizike që pasuan gjatë marrëdhënies së trazuar të ish-çiftit.

Reklama

“Unë thjesht nuk e di se si mund ta duash dikë dhe t’ia bësh atë”, tha Jenner, duke iu referuar sherrit të dhjetorit 2016.

Reklama
Familja Kardashian i kërkojnë gjykatës të hedhë poshtë pretendimet 'absurde' të Blac Chyna për shqetësim emocional dhe dëme ekonomike ndaj saj Familja Kardashian i kërkojnë gjykatës të hedhë poshtë pretendimet 'absurde' të Blac Chyna për shqetësim emocional dhe dëme ekonomike ndaj saj

Chyna – e cila ka djalin King Cairo, 9 vjeç, me Tyga dhe vajzën Dream, 5 vjeç, me Kardashian – dëshmoi javën e kaluar se ajo ishte “thjesht duke bërë shaka” kur i vuri kabllon në qafë Rob dhe drejtoi një armë “lart”.

Chyna po padit Kylie, motrat Kim dhe Khloe Kardashian dhe Kris për më shumë se 100 milionë dollarë sepse ajo pretendon se familja e famshme shpifi dhe komplotoi për të anuluar shfaqjen e saj të realitetit televiziv, “Rob & Chyna” pas incidentit të vitit 2016. /Telegrafi/