LAJMI I FUNDIT:

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Mbrojtësi i Manchester Cityt, Kyle Walker, ka zbuluar pse futbollistët mbulojnë gojën kur flasin në një diskutim të fundit në podkastin e BBC.

Reprezentuesi anglez zbuloi se lojtarët mbulojnë gojën për t’i mbajtur bisedat e tyre private, sepse ato po transmetohen në të gjithë planetin.

Duke folur në podkastin e organizaur nga BBC, Walker deklaroi: “Kjo është kështu që kamerat nuk mund të kapin fjalët e një lojtari që ai i thotë! Ju mund të shani ose të bëni pak shaka – ju keni lexues buzësh tani”.

Liga e Kampionëve, zbulohen vazot për sezonin e ardhshëm me 36 skuadra
Lexo po ashtu Liga e Kampionëve, zbulohen vazot për sezonin e ardhshëm me 36 skuadra

Kyle Walker do të jetë veçanërisht i etur që diskutimet e lojtarëve në fushë të mbahen private pasi lexuesit e buzëve deshifruan një shkëmbim të nxehtë mes tij dhe sulmuesit të Brentfordit, Neal Maupay.

Francezi dyshohet se ka pëshpëritur komente në lidhje me fëmijët e Walker dhe familjen e dytë të yllit të Manchester City që janë bërë publike.

Kapiteni i Citizens kishte lindur një fëmijë të dytë me Lauryn Goodman, pavarësisht se gruaja e tij Annie Kilner ishte gjithashtu shtatzënë me fëmijën e tyre të katërt në atë kohë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori