Ky Leverkusen nuk “vdes kurrë” – shpëton nga disfata e parë në sekondat e fundit në derbin me Dortmundin

Bayer Leverkusen i ka shpëtuar sërish humbjes në sekondat e fundit të takimit, pasi barazoi 1-1 me Dortmundin në kuadër të javës së 30-të në Bundesliga.

Përkundër disa shanseve të mira nga dy skuadrat në pjesën e parë, ato nuk u konkretizuan dhe shkuan në pushimin mes pjesëve pa ndryshim rezultati.

Por, pjesa e dytë ishte dramatike, pasi u mendua se Faramaceutrikë po pësonin humbjen e parë

Ishte Niclas Fullkrug, ai që shënoi për 1-0 në minutën e 81-të me një asistim nga Marceel Sabitzer, derisa u mendua se ia shkaktuan humbjen e parë Leverkusenit.

Për më keq, Victor Boniface u ndëshkua me karton të kuq pas nëntë minutash, duke e bërë një gjë të tillë një fakt të kryer.

Por, Josip Stanisic shënoi në minutën e 90+8-të me një asistim të Florian Wirtz për rezultatin 1-1.

Kështu, Leverkuseni ka arkëtuar 80 pikë, ndërsa Dortmundi që është në të pestin me 57 sosh. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën