Më 30 qershor të këtij viti, shumë futbollistë do të mbesin pa kontrata dhe kështu do të lirohen nga klubet e tyre.

Fundi i këtij muaji (qershorit) do t’i sheh shumë futbollistë të mëdhenj evropian, aziatik e afrikan duke iu mbaruar kontratat dhe duke mbetur futbollistë të lirë.

Yjet e futbollit që e puthën fanellën e klubit, por që u larguan pas një viti (Foto) Yjet e futbollit që e puthën fanellën e klubit, por që u larguan pas një viti (Foto)

Në mesin e tyre ka shumë yje, që në këtë shekull i kanë dhënë gjëra të mëdha futbollit evropian dhe botëror.

Aty shihen emra të mëdhenj si Iker Casillas, Zlatan Ibrahimovic, Fernando Torres, John Terry e Pepe.

Gazeta e njohur spanjoll ‘AS’ ka përpiluar një formacion me lojtarët që do të lirohen nga kontratat më 30 qershor, dhe po të luanin të gjithë me një ekip mund të fitonin shumë lehtë njërën nga pesë ligat e mëdha evropiane.  /Telegrafi/

Formacioni ideal i gazetës AS: