LAJMI I FUNDIT:

Kvitova dhe Venus vazhdojnë tutje, Sharapova eliminohet nga US Open

Kvitova dhe Venus vazhdojnë tutje, Sharapova eliminohet nga US Open

Petra Kvitova dhe Venus Williams kanë eliminuar dy emra të rëndësishëm të tenisit, si Garbine Muguruza dhe Carla Suarez Navarro, në US Open.

Reklama

Tenistja çeke dhe ajo amerikane tashmë do ta sfidojnë njëra-tjetrën në çerekfinale të këtij turneu.

Kvitova falë suksesit 2-0 ndaj spanjolles me origjinë venezueliane, Garbine Muguruza u kandidua për të qenë numri 1 i botës në klasifikimin e WTA, transmeton SS.

Ndërkohë, në moshën 37 vjeçare, motra e madhe e familjes Williams, Venus, mposhti spanjollen tjetër, Suarez Navarro.

Sharapova fiton ndeshjen e parë pas 15 muajve
Lexo po ashtu Sharapova fiton ndeshjen e parë pas 15 muajve

Nga ana tjetër, në Flushing Meadows është eliminuar e rikthyera Maria Sharapova e cila u mposht në set final nga letonezja Anastasija Sevastova.

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori