LAJMI I FUNDIT:

Kuvendi i Kosovës nënshkruan kontratë për furnizim me lule, vlera e parashikuar tenderit është 30 mijë euro

Kuvendi i Kosovës nënshkruan kontratë për furnizim me lule, vlera e parashikuar tenderit është 30 mijë euro
Foto: Arkiv

Kuvendi i Kosovës ka nënshkruar një kontratë për furnizimin me lule për nevoja protokollare dhe për gjelbërimin e oborrit.

njoftimin e publikuar në faqen zyrtare të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik (KRPP), thuhet se shuma e parashikuar e parave që janë ndarë për këtë kontratë është 30 mijë euro.

“Lot-1, furnizimi me lule për nevoja protokollare – vlera e parashikuar 10,000 euro; Lot-2, furnizimi me lule dhe bimë të tjera për gjelbërimin e oborrit (me peshim) – vlera e parashikuar 10,000 euro; dhe Lot-3, furnizimi me lule dhe bimë të tjera për gjelbërimin e oborrit (pa peshim) – vlera e parashikuar 10,000 euro”, thuhet në njoftim, shkruan Telegrafi.

Njoftimi për dhënie të kontratës | Burimi: KRPP

Koha e publikimit të njoftimit për kontratë ka qenë 12 gusht 2021, data e hapjes së tenderi ishte 2 shtator, kurse nënshkrimi është bërë më 29 tetor.

Kohëzgjatja e kontratës kornizë është 36 muaj.

Në këtë tender kanë aplikuar tre kompani, ku është dhënë sipas çmimit më të ulët. /Telegrafi/

Njoftimi për dhënie të kontratës | Burimi: KRPP
Njoftimi për dhënie të kontratës | Burimi: KRPP

Në trend Ekonomi

Më shumë
Prishtina G Talks me Grida Duma në Klan Arena

Prishtina G Talks me Grida Duma në Klan Arena

Ekonomi
Armani Exchange sjell konceptin e ri te dyqanit në Albi Mall Gjilan!

Armani Exchange sjell konceptin e ri te dyqanit në Albi Mall Gjilan!

Albi Mall
Bitcoin drejt thyerjes së rekordit të çmimit - sa ka arritur vlerën sot në treg

Bitcoin drejt thyerjes së rekordit të çmimit - sa ka arritur vlerën sot në treg

Botë
Merrni frymën e detit dhe pishave në 'Holiday In 2' - shtëpia juaj në bregdetin Adriatik

Merrni frymën e detit dhe pishave në 'Holiday In 2' - shtëpia juaj në bregdetin Adriatik

Edil Project
DevCon - konferenca ndërkombëtare për komunitetin e teknologjisë që do ndodh me 2 mars në FIEK, Prishtinë

DevCon - konferenca ndërkombëtare për komunitetin e teknologjisë që do ndodh me 2 mars në FIEK, Prishtinë

DevCon
Përkushtimi ndaj pacientëve - historia e suksesit të KosovaMed në kujdesin paliativ sipas modelit gjerman

Përkushtimi ndaj pacientëve - historia e suksesit të KosovaMed në kujdesin paliativ sipas modelit gjerman

KosovaMed Healthcare
Kalo në kategori