LAJMI I FUNDIT:

Kush janë tre qendërmbrojtësit e Serie A që mund të bëhen pjesë e Man Utd? – çmimi dhe klauzola e tyre e lirimit

Kush janë tre qendërmbrojtësit e Serie A që mund të bëhen pjesë e Man Utd? – çmimi dhe klauzola e tyre e lirimit

Manchester United është në gjueti për të sjellë përforcime në fazën e mbrojtjes para hapjes së afatit kalimtar veror, dhe është raportuar se është interesuar në tre qendërmbrojtës që momentalisht luajnë në Serie A.

Opsioni më i dukshëm dhe me shumë mundësi më i shtrenjti është Gleison Bremer (Juventus), dhe klauzola e tij e lirimit do të bëhet aktive në verën e 2025. Pas një viti, Bremer do të jetë në dispozicion për shumën e 65-70 milionë eurove.

Siç u zbulua nga gazetari Fabrizio Romano të premten, Bremer nuk do të ketë një klauzolë lirimi të aktivizuar këtë verë, sidoqoftë Juventusi do t’i konsiderojë ofertat për të njëjtin çmim si klauzola e lirimit këtë verë.

Manchester United thuhet gjithashtu se është i interesuar edhe për Giorgio Scalvini (Atalanta) i cili ka mbushur 20 vjet në fund të vitit 2023.

Manchester United me transferim 100 milionësh nga Real Madridi
Lexo po ashtu Manchester United me transferim 100 milionësh nga Real Madridi

Scalvini cilësohet gjerësisht si lojtar që ka potencialin për të qenë një ndër mbrojtësit më të mirë italian në dekadën e ardhshme.

Ai ka bërë 88 paraqitje në të gjitha garat për Atalantën, po ashtu tetë paraqitje edhe me kombëtaren e Italisë. Është raportuar se Atalanta do të kërkojë të paktën 40 milionë euro për lirimin e itj.

Një tjetër opsion, që do të ishte shumë më i lirë në krahasim me dy të parët është edhe Jhon Lucumi (Bologna), i cili ka tërhequr interesimin e Manchester United dhe Atletico Madridit.

Raportimet e fundit sugjerojnë se Lucumi mund të largohet nga Bologna për shifrën e 20 milionë eurove këtë verë, shumë kjo e cila i konvenon ‘Djajve të Kuq’./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
Valverde zbulon zemërimin e tij me Ancelottin

Valverde zbulon zemërimin e tij me Ancelottin

La Liga
Lista me 16 futbollistët më të pasur në futboll – njëri është 33 herë më i pasur se Ronaldo

Lista me 16 futbollistët më të pasur në futboll – njëri është 33 herë më i pasur se Ronaldo

Ndërkombëtare
Ylli i Liverpoolit do të thyejë rekordin 64-vjeçar në Euro 2024

Ylli i Liverpoolit do të thyejë rekordin 64-vjeçar në Euro 2024

Përfaqësueset
“Një nga lojtarët më inteligjentë”, Guardiola vlerëson lartë ish-yllin e Man Cityt

“Një nga lojtarët më inteligjentë”, Guardiola vlerëson lartë ish-yllin e Man Cityt

Ndërkombëtare
Kalo në kategori