LAJMI I FUNDIT:

Kush është Bleron Krasniqi që shkëlqeu me dy gola te Kosova U21?

Kush është Bleron Krasniqi që shkëlqeu me dy gola te Kosova U21?

Përfaqësuesja e Kosovës për grupmoshat U21 sot (e martë) mori një fitore me rezultat 3-1 ndaj Izraelit në kuadër të kualifikimeve për Evropianin e U21.

Padyshim që rol vital në këtë fitore pati sulmuesi Bleron Krasniqi i cili ishte autor i dy golave në këtë takim.

Krasniqi shënoi dy herë në harkun e vetëm katër minutave për t’i dhënë Kosovës epërsi të dyfishtë në sfidën e zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.


Ai shënoi fillimisht në minutën e gjashtë për rezultatin 1-0 dhe më pas vetëm disa minuta më vonë, saktësisht në minutën e dhjetë shënoi për rezultatin 2-0.

21-vjeçari aktualisht aktivizohet në radhët e Schalke 04 II, ku këtë sezon ka zhvilluar tetë paraqitje me fanellën e tyre duke shënuar një gol.

Paraprakisht ai kishte veshur fanellën e Kosovës për grupmoshat U16 me të cilët ka debutuar në nëntor të vitit 2017, ku në katër paraqitje ka shënuar një gol.

Kosova U21 arrin fitoren të rëndësishme ndaj Izraelit në kualifikimet për 'Euro 2025'
Lexo po ashtu Kosova U21 arrin fitoren të rëndësishme ndaj Izraelit në kualifikimet për 'Euro 2025'

Kosova ka dëshmuar gjithmonë se është një vend i talentëve të futbollit që gëzojnë potencial të jashtëzakonshëm dhe i tillë siç duket është edhe Bleron Krasniqi, i cili premton shumë për të ardhmen./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori