Kush është Bleron Krasniqi që shkëlqeu me dy gola te Kosova U21?

Përfaqësuesja e Kosovës për grupmoshat U21 sot (e martë) mori një fitore me rezultat 3-1 ndaj Izraelit në kuadër të kualifikimeve për Evropianin e U21.

Padyshim që rol vital në këtë fitore pati sulmuesi Bleron Krasniqi i cili ishte autor i dy golave në këtë takim.

Krasniqi shënoi dy herë në harkun e vetëm katër minutave për t’i dhënë Kosovës epërsi të dyfishtë në sfidën e zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Ai shënoi fillimisht në minutën e gjashtë për rezultatin 1-0 dhe më pas vetëm disa minuta më vonë, saktësisht në minutën e dhjetë shënoi për rezultatin 2-0.

21-vjeçari aktualisht aktivizohet në radhët e Schalke 04 II, ku këtë sezon ka zhvilluar tetë paraqitje me fanellën e tyre duke shënuar një gol.

Paraprakisht ai kishte veshur fanellën e Kosovës për grupmoshat U16 me të cilët ka debutuar në nëntor të vitit 2017, ku në katër paraqitje ka shënuar një gol.

Lexo po ashtu Kosova U21 arrin fitoren të rëndësishme ndaj Izraelit në kualifikimet për 'Euro 2025'

Kosova ka dëshmuar gjithmonë se është një vend i talentëve të futbollit që gëzojnë potencial të jashtëzakonshëm dhe i tillë siç duket është edhe Bleron Krasniqi, i cili premton shumë për të ardhmen./Telegrafi/

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Dikur luanin së bashku tek Real Madridi, Xabi Alonso tani e do transferimin e tij tek Leverkuseni

Xabi Alonso nuk do të jetë në bankë në ndeshjen e radhës, mundësi që Bayer Leverkusen të mposhtet për herë të parë

Djaloshi që mbledh topa u tall me lojtarin - por gjyqtari ia tregoi vendin menjëherë

Barcelona detyrohet të largojë nga ekipi top yllin për shkak të problemeve të mëdha financiare

Rrjedhin pamjet nga fanella e dytë e Real Madridit për sezonin e ri - Bellingham shihet duke pozuar me të