LAJMI I FUNDIT:

Kur kanë mbetur edhe pak orë këto janë top 10 transferimet në Ligën Permier

Kur kanë mbetur edhe pak orë këto janë top 10 transferimet në Ligën Permier

Klubet nga Liga Premier kanë qenë mjaftë të zëna në këtë afat kalimtar veror.

Reklama

Chelsea, Tottenham Hotspur dhe Evertoni kanë qenë deri më tani skuadrat më aktive në transferimin e lojtarëve, pa përjashtuar as Manchester Cityn.

Liverpooli, Arsenali dhe Manchester United, disi kanë qenë të heshtur, mirëpo në orët në vazhdim këto dy të fundit shpresojnë të kompletojnë ndonjë prurje të re.

Më poshtë mund të shikoni skuadrat që kanë kryer transferimet më të mëdha deri më tani në këtë afat:

10# Emiliano Martínez | Aston Villa (£20m)

Emi Martinez

9# Pierre-Emile Højbjerg | Tottenham Hotspur (£15m)

8# Ferran Torres | Manchester City (£20.8m)

Ferran Torres

7# Timothy Castagne | Leicester City (£18m)

6# Allan | Everton (£23m)

Allan Everton

5# Thiago Alcantara | Liverpool (£25m)

Thiago Liverpool

4# Édouard Mendy | Chelsea (£22m)

Mendy Chelsea

3# Callum Wilson | Newcastle United (£20m)

Callum Wilson Newcastle

2# Matheus Pereira | West Brom (£9m)

1# James Rodríguez | Everton (£20m). /Telegrafi/

James Rodriguez Everton

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Ballkani pëson nga një gol me devijim, del pa pikë ndaj Plzen

Ballkani pëson nga një gol me devijim, del pa pikë ndaj Plzen

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori