Klubet nga Liga Premier kanë qenë mjaftë të zëna në këtë afat kalimtar veror.

Chelsea, Tottenham Hotspur dhe Evertoni kanë qenë deri më tani skuadrat më aktive në transferimin e lojtarëve, pa përjashtuar as Manchester Cityn.

Liverpooli, Arsenali dhe Manchester United, disi kanë qenë të heshtur, mirëpo në orët në vazhdim këto dy të fundit shpresojnë të kompletojnë ndonjë prurje të re.

Më poshtë mund të shikoni skuadrat që kanë kryer transferimet më të mëdha deri më tani në këtë afat:

10# Emiliano Martínez | Aston Villa (£20m)

Emi Martinez

9# Pierre-Emile Højbjerg | Tottenham Hotspur (£15m)

8# Ferran Torres | Manchester City (£20.8m)

Reklama

Ferran Torres

7# Timothy Castagne | Leicester City (£18m)

6# Allan | Everton (£23m)

Allan Everton

5# Thiago Alcantara | Liverpool (£25m)

Reklama

Thiago Liverpool

4# Édouard Mendy | Chelsea (£22m)

Mendy Chelsea

3# Callum Wilson | Newcastle United (£20m)

Callum Wilson Newcastle

2# Matheus Pereira | West Brom (£9m)

1# James Rodríguez | Everton (£20m). /Telegrafi/

James Rodriguez Everton