LAJMI I FUNDIT:

Kryeministri italian thotë se Putin ia ka bërë me dije se nuk janë pjekur kushtet për armëpushim në Ukrainë

Kryeministri italian thotë se Putin ia ka bërë me dije se nuk janë pjekur kushtet për armëpushim në Ukrainë

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë kryeministrit italian Mario Draghi, se nuk janë pjekur kushtet për armëpushim në Ukrainë.

Reklama

Këto komente ai bëri gjatë një konference për media, ku pranoi se ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus, transmeton Telegrafi.

Stoltenberg: Forcat ruse nuk po tërhiqen nga Ukraina
Lexo po ashtu Stoltenberg: Forcat ruse nuk po tërhiqen nga Ukraina

Draghi gjithashtu pranoi se Putini i ka thënë se kontratat aktuale për gazin rus mbeten në fuqi, dhe se kompanitë evropiane do të vazhdojnë ta paguajnë në euro dhe dollarë, e jo siç ishte raportuar më herët në rubla.

Ndërkaq i pyetur lidhur me rritjen e fondit për shpenzimet e ushtrisë pas pushtimit rus në Ukrainë, Draghi tha se Italia arrin gjithmonë qëllimin e NATO-s duke shpenzuar 2 % të GDP-së në mbrojtje. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pamjet e para të serbëve që hapen tunelin për në depon e Gjykatës së Lartë në Mal të Zi

Pamjet e para të serbëve që hapen tunelin për në depon e Gjykatës së Lartë në Mal të Zi

Mali i Zi
Çfarë po ndodh me normalizimin e marrëdhënieve midis Arabisë Saudite dhe Izraelit - si reaguan Palestina dhe Irani?

Çfarë po ndodh me normalizimin e marrëdhënieve midis Arabisë Saudite dhe Izraelit - si reaguan Palestina dhe Irani?

Botë
SHBA furnizon Ukrainën me raketa ATACMS - çfarë do të thotë kjo për rusët?

SHBA furnizon Ukrainën me raketa ATACMS - çfarë do të thotë kjo për rusët?

Evropa
Si do të dukej paqja në Lindjen e Mesme sipas Netanyahut

Si do të dukej paqja në Lindjen e Mesme sipas Netanyahut

Azia
Ukraina po vazhdon përballjen edhe me korrupsionin - arrestohen disa zyrtarë që lëshonin dokumente false për t'i ikur luftës

Ukraina po vazhdon përballjen edhe me korrupsionin - arrestohen disa zyrtarë që lëshonin dokumente false për t'i ikur luftës

Evropa
Detaje të reja rreth skandalit me tunelin në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi

Detaje të reja rreth skandalit me tunelin në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi

Mali i Zi
Kalo në kategori