LAJMI I FUNDIT:

Krasniqi në veri: Shqiptarët po përballen me sfida, Zeqiri dhe Peci po kontribuojnë për paqen

Krasniqi në veri: Shqiptarët po përballen me sfida, Zeqiri dhe Peci po kontribuojnë për paqen

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka vizituar sot komunat në veri të Kosovës, ku është pritur nga kryetari i Zveçanit, Ilir Peci dhe ai i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri.

Reklama

Krasniqi, përmes një postimi në Facebook, është shprehur se ka parë nga afër sfidat dhe vështirësitë me të cilat po ballafaqohen qytetarët në këto vendbanime.

“Sot, vizitova Zveçanin dhe Zubin Potokun, ku takova kryetarët e këtyre dy komunave, Ilir Pecin në fshatin Kelmend dhe Izmir Zeqirin në fshatin Çabër. Pashë nga afër sfidat dhe vështirësitë me të cilat po ballafaqohen jo vetëm kryetarët e komunave, por edhe qytetarët shqiptarë në këto vendbanime”, ka shkruar ai.

Kreu i PDK-së ka vlerësuar kontributin e kryetarëve Peci dhe Zeqiri për përkushtimin në kryerjen e detyrës së tyre me përgjegjësi dhe në mënyrë gjithëpërfshirëse, duke ndikuar në paqe dhe shtensionim të situatës në komunat ku qeverisin.

“Të dy kryetarët i falënderova për përkushtimin, sakrificën dhe vullnetin, që, përkundër kushteve jo adekuate, detyrën e tyre ta ushtrojnë me durim, përgjegjësi dhe në mënyrë gjithëpërfshirëse, duke kontribuar në paqe dhe shtensionim të situatës në komunat e tyre. Para se gjithash, sot, Izmir Zeqiri dhe Ilir Peci janë në shërbim të qytetarëve, të komunave të tyre dhe të shtetit të Kosovës. Dhe, për këtë, ata gëzojnë mbështetjen e plotë timen dhe të Partisë Demokratike të Kosovës”, ka shkruar ai.

Në trend Lajme

Më shumë
“Jam në pozicion të vështirë për shkak të ekzekutimit të dobët të planit nga Radoiçiq” – ambasadori i Kosovës në SHBA ironizon me intervistën e Vuçiqit në CNN

“Jam në pozicion të vështirë për shkak të ekzekutimit të dobët të planit nga Radoiçiq” – ambasadori i Kosovës në SHBA ironizon me intervistën e Vuçiqit në CNN

Lajme
Shkodranja e martuar me një serb që jeton në Zveçan: Le të pajtohen Kurti e Vuçiqi

Shkodranja e martuar me një serb që jeton në Zveçan: Le të pajtohen Kurti e Vuçiqi

Lajme
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Kurti: Më 1 nëntor pritet të nis regjistrimi i popullsisë

Kurti: Më 1 nëntor pritet të nis regjistrimi i popullsisë

Lajme
Sindikata e Policisë dorëzon në Kuvend peticionin me 10 kërkesa, Musliu-Shoshi: Përkrahje me vepra, boll me fjalë

Sindikata e Policisë dorëzon në Kuvend peticionin me 10 kërkesa, Musliu-Shoshi: Përkrahje me vepra, boll me fjalë

Lajme
Tri vaksina të reja në kalendarin e vaksinimit

Tri vaksina të reja në kalendarin e vaksinimit

Shëndetësi
Kalo në kategori