LAJMI I FUNDIT:

Krasniqi: Limaj s’kërkon të kthehet në PDK, as ne ta kthejmë atë

Krasniqi: Limaj s’kërkon të kthehet në PDK, as ne ta kthejmë atë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se askush nuk ka kërkuar që Fatmir Limaj të kthehet në PDK.

Krasniqi ishte i prerë në përgjigjen e tij kur u pyet se a do të kthehet Limaj në PDK, duke thënë se kjo nuk është diskutuar fare, pasi nuk ka pasur një kërkesë të tillë.

Tutje, i pari i PDK-së shtoi se as Fatmir Limaj nuk ka kërkuar të kthehet në PDK, dhe as PDK-ja nuk ka kërkuar të kthehet Limaj.

“Kjo s’është temë fare, për të trajtuar diçka të tillë së pari duhet të ketë kërkesë. As nuk kërkon zotëri Fatmir Limaj të kthehet në PDK, e as PDK-ja ta kthejë Limajn”, tha Krasniqi në T7.

“Kjo është e vërteta e shkurtër dhe e thjeshtë. Nuk është temë që është diskutuar sepse nuk është as kërkesë e askujt. Tjetër është që dikush mundet të ketë interesa të caktuara, dikush tjetër mund të ketë përshtypje të caktuara”, shtoi Krasniqi.

Reklama

Në trend Lajme

Më shumë
Vuçiq e kritikoi gazetarin serb, sepse e pyeti për targat RKS

Vuçiq e kritikoi gazetarin serb, sepse e pyeti për targat RKS

Lajme
Si u përplasën Sali Rexha dhe Armand Gosa para vrasjes së dyfishtë në Kavajë

Si u përplasën Sali Rexha dhe Armand Gosa para vrasjes së dyfishtë në Kavajë

Lajme
Mirë se vini në Telegrafin e ri - Shokun që ka ndryshuar!

Mirë se vini në Telegrafin e ri - Shokun që ka ndryshuar!

Lajme
Hapet

Hapet "Baubox", shitorja e parë në Tetovë që shet produkte për nevojat shtëpiake

Marketing
Tentim grabitje në Pejë, pronari i argjendarisë neutralizon grabitësin

Tentim grabitje në Pejë, pronari i argjendarisë neutralizon grabitësin

Kronika e Zezë
Pasi e quan kriminel lufte presidentin serb, Sanduloviq: Vuçiq mund të shkojë në Kosovë kur ta pranojë masakrën e Reçakut dhe të kërkojë falje

Pasi e quan kriminel lufte presidentin serb, Sanduloviq: Vuçiq mund të shkojë në Kosovë kur ta pranojë masakrën e Reçakut dhe të kërkojë falje

Lajme
Kalo në kategori