Trajneri Muharrem Sahiti ka publikuar listën zyrtare të futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen me Letoninë.

Risi janë emrat e Faton Malokut, Armend Thaqit dhe Suad Sahiti.

Janë ftuar edhe të zakonshmit, si Amir Rrahmani, Alban Pnishi  dhe Mërgim Vojvoda në mbrojtje.

Shihen mungesat e Benjamin Kolollit shkaku i lëndimit.

Kosova në aksion

Mesfusha është e kompletuar, me lojtarët e zakonshëm që ftohen gjithmonë nga Kosova.

Vërehet mungesa e Arbër Zenelit në këtë repart.

Berisha duke ndërhyrë në top ndaj Finlandës

Për sulm janë ftuar vetëm tre: Atdhe Nuhiu, Vedat Muriqi dhe Elbasan Rashani.

Ndeshja do të zhvillohet me 13 nëntor në stadiumin “Adem Jashari” më Mitrovicë. /Telegrafi/ 

Ndërsa lista komplete është kjo:

Samir Ujkani

Bledar Hajdini

Faton Maloku

Mërgim Vojvoda

Armend Thaqi

Amir Rrahmani

Alban Pnishi

Valon Berisha

Milot Rashica

Vedat Muriqi

Elbasan Rashani

Bajram Jashanica

Atdhe Nuhiu

Besar Musolli

Bernard Berisha

Hekuran Kryeziu

Ardin Dallku

Fidan Aliti

Lirim Kastrati

Besar Halimi