LAJMI I FUNDIT:

Konfirmohet rasti i parë me coronavirus në Uells

Konfirmohet rasti i parë me coronavirus në Uells

Uellsi ka konfirmuar sot rastin e parë të coronavirusit.  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një pacient që ishte kthyer nga Italia.

Reklama

Ndërkaq edhe dy raste të tjera janë raportuar sot në Angli, duke e çuar numrin e përgjithshëm të prekurve në Britaninë e Madhe në 19.

Lajmin e dy rasteve në Angli e ka konfirmuar edhe zyrtari kryesor i Mjekësisë në Angli, Chris Whitty, teksa deklaron se pacientët janë transferuar në qendrat e specializuara të infeksionit NHS në Spitalin Royal Free. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Evropa
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Botë
Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Botë
Turqia kryen sulme ajrore në Irakun verior pas sulmit vetëvrasës në Ankara

Turqia kryen sulme ajrore në Irakun verior pas sulmit vetëvrasës në Ankara

Turqia
Kalo në kategori