0Shares

Sky Sports e ka përdorur një kompjuter analitik (SAM) për të parashikuar se ku do të përfundojnë gjashtë skuadrat e para të Ligës Premier.

Më ketë parashikim Arsenal dhe Manchester United do të mbesin jashtë garës së Ligës së Kampionëve, duke e mbyllur kampionatin në pozitat pesë dhe gjashtë.

Këta janë tre futbollistët e vetëm që krijuan më shumë se 100 raste në vitin 2016 në Ligën Premier (Foto) Këta janë tre futbollistët e vetëm që krijuan më shumë se 100 raste në vitin 2016 në Ligën Premier (Foto)

Lajm i mirë për tifozët e Chelseat që skuadra e tyre do të shpallet kampion.

Nga Bale te Milner –Dhjetë lojtarët që pasi ndërruan skuadër dhe pozitën në fushë vazhduan shkëlqimin (Foto) Nga Bale te Milner –Dhjetë lojtarët që pasi ndërruan skuadër dhe pozitën në fushë vazhduan shkëlqimin (Foto)

Klubi që ka befasuar është Tottenham që do ta mbyll i dyti sipas këtij parashikimi.  /Telegrafi/

Tabela përfundimtare sipas kompjuterit

Chelsea – 85 pikë

Tottenham Hotspur – 78 pikë

Liverpool – 77 pikë

Manchester City – 77 pikë

Arsenal – 76 pikë

Manchester United – 70 pikë

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)