LAJMI I FUNDIT:

Komenti i Lewandowskit për skuadrën e Shqipërisë

Komenti i Lewandowskit për skuadrën e Shqipërisë
(Foto: Getty Images)

Futbollisti kryesor i Polonisë, Robert Lewandowski ka folur shkurtimisht në lidhje me triumfin e përfaqësueses së tij ndaj Shqipërisë.

Reklama

“A ishte e vështirë të luaje ndaj mbrojtjes shqiptare? Po, ishte e vështirë. Shqipëria ka mbrojtje të mirë. Në fund donim tri pikët. E dimë sa i vështirë është ky grup”.

Shqipëria nuk ia del të marr pikë ndaj Polonisë
Lexo po ashtu Shqipëria nuk ia del të marr pikë ndaj Polonisë

“Cili lojtar i Shqipërisë ju pëlqeu më shumë? Më kujtohen disa lojtarë nga ndeshjet e fundit, por ata luajtën shumë mirë në grup”.

(Foto: Getty Images)

“Ishin të organizuar dhe na e bënë të vështirë. Rëndësi për ne kishte fitorja ndaj Shqipërisë”, deklaroi sulmuesi në një lidhje me emisionin “Kuq e Zi” në SuperSport.

Kuqezinjtë ishin mysafirë të polakëve në Varshavë, ku pësuan me rezultat 1-0, në ndeshjen e tyre të parë në fazën kualifikuese për ‘Euro 2024’.

Sylvinho: Shpirti dhe zemra nuk na mungoi, barazimi do të ishte i drejtë
Lexo po ashtu Sylvinho: Shpirti dhe zemra nuk na mungoi, barazimi do të ishte i drejtë

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori