Hollywood është e mbushur me dyshe të famshme të nënave dhe vajzave që na inspirojnë me veshje të bukura.

Kur të famshmet e shquara në industrinë e modës – kanë fëmijë, është pothuajse e garantuar që ata fëmijë do të rriten për të qenë po aq elegant.

Merrni si shembull supermodelen Cindy Crawford dhe vajzën e saj modele 18-vjeçare Kaia Gerber e cila, që kur bëri debutimin e saj në pistë në shfaqjen e Calvin Klein në shtator 2017, ka bërë bujë në botën e modës, ashtu si mamaja e saj bëri gjatë viteve 1980 dhe 1990.

Pastaj, sigurisht, është perandoria Kardashian-Jenner e cila është në thelb katër breza të grave me pamje të mahnitshme – nga nëna e Kris Jenner, Mary Jo Campbell deri te True Thompson, vajza e Khloe Kardashian.

Reklama
Reklama

Përveç të lartpërmendurave, ka edhe dyshe të tjera prej nga mund të merrni inspirim.

Disa prej tyre i gjeni më poshtë:

 

 

/Telegrafi/