LAJMI I FUNDIT:

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë – SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë – SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris
Reklama

LeBron James, Steph Curry, Kevin Durant, Devin Booker dhe shumë yje të tjerë të NBA kanë dhënë konfirmimin verbal se do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Parisi 2024.

Pas dështimit në Kampionatin Botëror, ku fituan vendin e katërt, amerikanët tashmë duan të formojnë një skuadër ëndrrash të re dhe të sulmojnë për medaljen olimpike.


I fundit në seri që ka konfirmuar se do të luajë në Paris është Steph Curry, i cili theksoi se dëshiron patjetër të jetë anëtar i ekipit olimpik.

“Dua të luaj, kjo është një nga gjërat që nuk e kam bërë ende. Unë patjetër dua të jem atje. Dua të jem në atë ekip”, tha Steph, të cilit iu bashkua Kevin Durant.

“Do të luaj në Lojërat Olimpike vitin e ardhshëm”, tha Durant.

Tim Reynolds i Associated Press raportoi se gjithashtu Bam Adebayo, DeMar DeRozan, Devin Booker, Bradley Beal, Jaylen Brown, Donovan Mitchell, Khris Middleton, Julius Randle, Zach LaVine, Aaron Gordon, Kyle Kuzma, Zion Williamson, Kawhi Van Leonard, dhe Brook Lopez shprehën dëshirën e tyre për të luajtur në Lojërat Olimpike nëse zgjidheshin.

Përveç tyre, të njëjtin mendim ndajnë edhe Draymond Green dhe Kyrie Irving, ndërsa Jimmy Butler, Paul George dhe Anthony Davis ende nuk e kanë hedhur poshtë mundësinë për të luajtur në Lojërat Olimpike.

Pas dështimit në Kampionatin Botëror, amerikanët në Lojërat Olimpike në Paris do të shkojnë me shumë yje në ekip
Lexo po ashtu Pas dështimit në Kampionatin Botëror, amerikanët në Lojërat Olimpike në Paris do të shkojnë me shumë yje në ekip

Ndërkohë MVP aktual i Ligës NBA, Joel Embiid. ende nuk ka vendosur se për kë do të luajë pasi ka mundësi të përfaqësojë SHBA-në dhe Francën. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
Barcelona merr 'vendimin përfundimtar' për Joao Cancelon

Barcelona merr 'vendimin përfundimtar' për Joao Cancelon

La Liga
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

La Liga
Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Ndërkombëtare
Kalo në kategori