LAJMI I FUNDIT:

Klopp pas eliminimit: Real Madridi ishte skuadër më e mirë, meritoi kualifikimin

Klopp pas eliminimit: Real Madridi ishte skuadër më e mirë, meritoi kualifikimin

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp e ka pranuar se ata nuk ishin mjaftueshëm të mirë pas humbjes nga Real Madridi në ndeshjen e dytë të 1/8-tës në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Humbja 1-0 e mbrëmjes së mërkurë e sheh Liverpoolin të eliminuar me një rezultat përfundimtar 6-2 nga dy ndeshjet me Real Madridin.

Kjo humbje dhe eliminimi nga Liga e Kampionëve ka lënë shije të hidhur te Reds, e në veçanti te trajneri Klopp.

Reali përsëri i pakalueshëm për Liverpoolin, vazhdon në çerekfinale pas spektaklit në Bernabeu
Lexo po ashtu Reali përsëri i pakalueshëm për Liverpoolin, vazhdon në çerekfinale pas spektaklit në Bernabeu

“Të humbasësh 5-2 nuk është një rezultat i shkëlqyeshëm nëse dëshiron të kalosh. Duhet të kesh një paraqitje të veçantë dhe ne nuk mund ta bënim këtë  sonte (e mërkurë)”, ka thënë fillimisht Klopp pas ndeshjes.

“Real Madridi pati shanset më të mira, Alisson bëri dy pritje fantastike. Ekipi i duhur kaloi, ne duhet ta pranojmë këtë. Fazat e eliminimit janë të tilla. Nuk është ajo që donim, por ajo që morëm”.

“Ju duhen momente në një ndeshje si kjo, nëse shënonim në pjesën e parë mund të na jepte një shkëndijë, por kjo është hipotetike. Ata ishin skuadra më e mirë në tre pjesë të këtij shorti barazimi dhe kështu kaloi”.

Courtois i pakalueshëm, Alisson pranoi vetëm një gol – notat e lojtarëve
Lexo po ashtu Courtois i pakalueshëm, Alisson pranoi vetëm një gol – notat e lojtarëve

“Nëse barazonim në shtëpi dhe luajmë si sonte, ndoshta do të eliminoheshim gjithashtu. Nuk mund të vijmë këtu dhe të shpresojmë se do të marrim diçka. Jemi përgatitur për një paraqitje speciale sonte, por nuk ndodhi”.

“Askush nuk mendon ‘si mund të kalonte Liverpooli’ dhe kjo është ndoshta shenja më e mirë që skuadra e duhur kaloi dhe kështu është në fazën eliminatore”, përfundoi trajneri i Reds. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

La Liga
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga

"Lojtarët që kryejnë marrëdhënie seksuale katër herë në muaj nuk mund të luajnë për mua" - Simeone me mendim që ka befasuar shumëkënd

La Liga
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League
Babai i Kvaratskhelia zbulon klubin që Khvicha ëndërron të luajë

Babai i Kvaratskhelia zbulon klubin që Khvicha ëndërron të luajë

La Liga
Roma i vendos çmimin e largimit sulmuesit Tammy Abraham

Roma i vendos çmimin e largimit sulmuesit Tammy Abraham

Serie A
Kalo në kategori