Klopp e krahason fitoren e minutës së fundit ndaj Forest me lojën e madhe të sezoni 2019/20: Megjithatë e fundit është më e mira

Liverpooli ka marrë një fitore në frymën e fundit ndaj Nottingham Forest të shtunën në mesditë me rezultat 0-1.

Kur u pyet nëse fitorja 1-0 ndaj Nottingham Forest renditet ndër fitoret më të mëdha të Liverpool-it në sezonin 2023/24, Jurgen Klopp u përgjigj: “Fitorja e fundit gjithmonë është më e mira. Është si të gjitha fitoret e tjera”, deklaroi fillimisht Jurgen Klopp.

“Kemi vetëm 63 pikë sepse fituam edhe ndeshjet e tjera; Nuk e di saktësisht se kur ishte dhe si, por të gjitha janë super të rëndësishme”.

Klopp e ka krahasuar fitoren ndaj Nottingham Forest si atë ndaj Aston Villas, kur shënoi Andy Robertson.

Lexo po ashtu Darwin Nunez shënon në frymën e fundit, Liverpooli merr tri pikë që mund t'ia sjellin titullin

“Por ishte si Aston Villa në 2019, ku ne duhej ta kthenim atë dhe Andy Robertson shënoi… Unë mendoj se Robbo mund të kishte shënuar në pjesën e parë dhe ndoshta duhet të kishte, unë nuk e bëj e di. Pra, ne kishim momente edhe në pjesën e parë, pak nga pak ato rikthehen sërish. Ne kishim shanse”.

“Gjithmonë, përsëri, kur luajmë futboll ne jemi një ekip vërtet i mirë futbolli. Ne nuk luajtëm mjaft shpesh futboll të duhur ndaj Forest, shumë me nxitim, por a mund ta kuptoj këtë? Po, po. A më pëlqen? Jo. Por është gjithashtu e vërtetë”.

Loja që Klopp i referohet këtu është fitorja 2-1 që Liverpool fitoi ndaj Aston Villas në sezonin 2019/20 në Premier League, ku Sadio Mane shënoi një fitore dramatike të vonë pasi Andy Robertson kishte barazuar.

Kjo fitore doli të ishte jetike në planin afatgjatë dhe i dha skuadrës besimin e nevojshëm për të siguruar titullin. /Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah pyetet për përplasjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez