LAJMI I FUNDIT:

Kllokoqi pas masave antiCOVID: Pas 11 ditësh do të hapim lokalet, me apo pa leje të Qeverisë, politika po shkakton dëm, ne po e paguajmë faturën

Kllokoqi pas masave antiCOVID: Pas 11 ditësh do të hapim lokalet, me apo pa leje të Qeverisë, politika po shkakton dëm, ne po e paguajmë faturën

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi ka thënë se nuk e përjashtojnë mundësinë që të dalin në protestë nëse nuk arrijnë marrëveshje me Qeverinë e Kosovës.

Reklama

Kllokoqi përmes një postimi në Facebook, u shpreh se dëmet gjatë pandemisë po i shkakton politika ndërkaq faturën po e paguan gastronomia.

Ai u shpreh se gjatë 11 ditëve sa do të qëndrojnë të mbyllur do të kërkojnë subvenciom të pagave, qirave dhe grante për biznese, e nëse kjo nuk ndodh, nuk e përjashtojnë mundësinë e daljes në rrugë.

Qeveria merr vendim, këto janë masat e reja antiCOVID-19 që zbatohen nga 7 prilli (Dokument)
Lexo po ashtu Qeveria merr vendim, këto janë masat e reja antiCOVID-19 që zbatohen nga 7 prilli (Dokument)

“Edhe një herë: Politika shkakton dëm, Gastronomia paguan faturën. Edhe njëherë Gastronomia Kurban i situatës! Edhe njëherë po ndëshkohemi, 11 ditë. Pas 11 ditë ne do te hapemi. Me ose pa leje të qeverisë ne do të hapemi. Për këto 11 ditë do të kërkojmë subvencionime të pagave, të qirave dhe grante për biznese, do të kërkojmë strategji për të ardhmen tonë. Më mire është të funksionoj Gastronomia e të qarkulloj paraja, e me këto para të investohet në shëndetësi, të sigurohen shtretër e hapësira të mjaftueshme për të gjithë të prekurit me COVID si rezultat i fushatave parazgjedhore, e të sigurohen vaksina, se të sanksionohen bizneset”, thuhet në reagimin e Kllokoqit.

“Ne, për këto 11 ditë mbyllje do të vazhdojmë bisedimet me Qeverinë e Kosovës me shpresë që të arrijmë një marrëveshje, mirëpo nëse nuk arrijmë një marrëveshje pas 11 dite nuk përjashtojmë daljen ne rruge. Nuk na mbetet tjetër! Masat që do të vendosen duhet të jenë lehtësuese për gastronomët dhe jo ndëshkuese”, thekson Kllokoqi. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Ujë Kllokoti i bashkohet familjes RUGOVE

Ujë Kllokoti i bashkohet familjes RUGOVE

Korporata Rugove
Subvencione nga qeveria për pompat termike - zgjidhni ECOTEK për ngrohjen e shtëpisë tuaj

Subvencione nga qeveria për pompat termike - zgjidhni ECOTEK për ngrohjen e shtëpisë tuaj

ECO TEK
Hapet Thirrja Publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje, qytetarët mund të aplikojnë deri më 22 nëntor

Hapet Thirrja Publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje, qytetarët mund të aplikojnë deri më 22 nëntor

Ekonomi
Exquisa dhe Miree marrin çmimin e Lidershipit në Tregun e Djathrave

Exquisa dhe Miree marrin çmimin e Lidershipit në Tregun e Djathrave

Kosmonte Foods
Instituti GAP përmes grafike paraqet komunat në Kosovë që kanë pagën më të lartë dhe me të ulët në sektorin privat

Instituti GAP përmes grafike paraqet komunat në Kosovë që kanë pagën më të lartë dhe me të ulët në sektorin privat

Ekonomi
Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Ekonomi
Kalo në kategori