LAJMI I FUNDIT:

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen
Reklama

Përpara ndeshjes së Bayern Munich kundër Copenhagen, Joshua Kimmich u pyet për ekipin kundërshtar dhe nëse ai njeh disa nga lojtarët e tyre.

Ylli i Bavarezëve ka thënë se njeh Mohamed Elyounoussin nga Bundesliga, por që ai ia huqi keq me këtë gjë.


“Ne e njohim Mohamed Elyounoussi nga Bundesliga. Analiza jonë e videos është këtë mbrëmje dhe nesër”, ka thënë fillimisht Kimmich.

Kimmich lavdëron Xavin, nxitë përsëri thashetheme për një transferim te Barcelona
Lexo po ashtu Kimmich lavdëron Xavin, nxitë përsëri thashetheme për një transferim te Barcelona

“Ne e dimë se Copenhagen është shumë e mirë në shtëpi, nuk humbi në shtëpi në grupet e Ligës së Kampionëve sezonin e kaluar”.

“Pra, ne duhet të jemi përgatitur mirë”, ka shtuar më tej gjermani.

Gjëja qesharake është se Mohamed Elyounoussi nuk ka luajtur kurrë në Bundesligë. Ishte kushëriri i tij Tarik Elyounoussi që kaloi tre sezone në Hoffenheim.

Mohamed Elyounoussi ka luajtur për Sarpsborg 08, Molde, Basel, Southampton, Celtic dhe tani Copenhagen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori