LAJMI I FUNDIT:

Kia Soul “fluturon” pasi goditet nga rrota që shkëputet nga Chevrolet Silverado – kamera në Tesla filmon aksidentin si në filma

Kia Soul “fluturon” pasi goditet nga rrota që shkëputet nga Chevrolet Silverado – kamera në Tesla filmon aksidentin si në filma

Një aksident rrëqethës është filmuar në rrugët e Los Angeles, që ngjajnë me skenat e filmave aksion të Hollywood-it.

Reklama

Kamera e vendosur brenda një veture Tesla filmoi momentin, kurse rrota e përparme e një Chervrolet Silverdado del nga vendi dhe e godet një veturë tjetër që ishte pranë dhe po lëvizte me shpejtësi. Bëhet fjalë për Kia Soul, transmeton Telegrafi.

Soul pa goditjes “katapultohet” në ajër, e më pas bie pingul me kulm dhe në fund rrota që u shkëput dhe e goditi përfundon mbi të.

Videoja është publikuar në Twitter, kurse shoferi i Tesla që e filmoi ngjarjen pretendon se shoferi i Soul ka dalë nga vetura dhe se nuk ka pësuar lëndime të rënda.

Gjithashtu është bërë e ditur se vetura e Tesla ishte aktivizuar në auto-pilot, dhe se kishte bërë një manovër për të shmangur rrotën apo pjesët e veturës së dëmtuar. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Nga Rolls-Royce Phantom i vitit 1954 e deri tek Bugatti Veyron - koleksioni i veturave luksoze të Mbretit Abdullah të Jordanisë

Nga Rolls-Royce Phantom i vitit 1954 e deri tek Bugatti Veyron - koleksioni i veturave luksoze të Mbretit Abdullah të Jordanisë

Auto
Porsche prezanton logon

Porsche prezanton logon "e re" përpara lansimit të "veturës së saj sportive të së ardhmes"

Auto
Një Oldsmobile 442 është nxjerrë nga hambari - pamjet janë befasuese pas pastrimit të parë të veturës klasike në 20 vjet

Një Oldsmobile 442 është nxjerrë nga hambari - pamjet janë befasuese pas pastrimit të parë të veturës klasike në 20 vjet

Auto
Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Auto
Aehra punëson ish-dizanjuesin e Lamborghini për të krijuar sedanin e saj elektrik

Aehra punëson ish-dizanjuesin e Lamborghini për të krijuar sedanin e saj elektrik

Auto
Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Auto
Kalo në kategori