LAJMI I FUNDIT:

Kevin Spacey përballet me akuza të reja seksuale në Mbretërinë e Bashkuar

Kevin Spacey përballet me akuza të reja seksuale në Mbretërinë e Bashkuar
Foto: Getty Images

Aktori i Hollywoodit, Kevin Spacey, është duke u përballur me akuza për sulm seksual në Mbretërinë e Bashkuar, thanë policia dhe prokurorët të enjten, pas një shqyrtimi të akuzave kundër tij.

Reklama

Fituesi i dyfishtë i “Oscar” për “The Usual Suspects” dhe “American Beauty” ishte drejtor artistik i teatrit ‘The Old Vic’ në Londër midis 2004 dhe 2015.

Akuzat kundër tij u shfaqën fillimisht në vazhdën e lëvizjes #MeToo që pa pretendime të shumta për sulme seksuale dhe ngacmime në industrinë e filmit.

Kevin Spacey (Foto: AP/File)

Kjo nxiti një hetim nga Policia Metropolitane e Londrës dhe një rishikim nga ‘The Old Vic’ në krye me 62-vjeçarin, Spacey.

Ai është duke u ndjekur penalisht për katër akuza për sulme seksuale ndaj tre burrave midis 2005 dhe 2013 në Londër.

Kevin Spacey i kërkon gjykatësit të heqë padinë e Anthony Rapp për abuzim seksual
Lexo po ashtu Kevin Spacey i kërkon gjykatësit të heqë padinë e Anthony Rapp për abuzim seksual

“Ai është akuzuar gjithashtu për përfshirjen e një personi në aktivitet seksual pa dëshirën e tij”, tha Rosemary Ainslie.

Kevin Spacey (Foto: Getty Images)

“Akuzat pasojnë një shqyrtim të provave të mbledhura nga Policia Metropolitane në hetimin e saj”, shtoi Ainslie, i cili drejton divizionin special të krimit.

Dy akuzat e para të sulmit seksual datojnë nga marsi 2005 në Londër dhe kanë të bëjnë me të njëjtin burrë, i cili tani është në të 40-at.

E treta dyshohet se ka ndodhur në Londër në gusht 2008 kundër një burri që tani është rreth të 30-tave. I njëjti person dyshohet se është viktimë e akuzës së veçantë.

Kevin Spacey (Foto: Getty Images)

Akuza e katërt për sulm seksual dyshohet se ka ndodhur në Gloucestershire, Anglinë perëndimore, në prill 2013 kundër një burri të tretë, i cili tani është gjithashtu në të 30-at.

Asnjë nga viktimat e supozuara nuk mund të identifikohet sipas ligjit anglez. /Telegrafi/

Kevin Spacey (Foto: Getty Images)

Në trend Magazina

Më shumë
Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Magazina
Blero publikon foto nga darka romantike me të dashurën e re

Blero publikon foto nga darka romantike me të dashurën e re

Magazina
Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Magazina
Xhuli Nura zbulon të dashurin e saj të ri?

Xhuli Nura zbulon të dashurin e saj të ri?

Magazina
Albërije Hadërgjonaj reagon ndaj deklaratave fyese të Albano Bogdos ndaj Albanit dhe Beatrixës

Albërije Hadërgjonaj reagon ndaj deklaratave fyese të Albano Bogdos ndaj Albanit dhe Beatrixës

Magazina
Dyshimet për

Dyshimet për "ndarje" nga bashkëshorti, flet Blerina Kllokoqi Rugova: Po të ndodhte diçka mes nesh, e gjithë Kosova do e merrte vesh

Magazina
Kalo në kategori