LAJMI I FUNDIT:

Këto janë dhjetë shtetet më të lumtura në botë të cilat patjetër se duhet t’i vizitoni

Këto janë dhjetë shtetet më të lumtura në botë të cilat patjetër se duhet t’i vizitoni

Çfarë e përcakton lumturinë? Çfarë e bën një shtet të lumtur? Disa mund të marrin parasysh “rrugën filozofike” dhe të thonë se mendimet, ambienti, sistemi i besimeve, përderisa disa tjerë mund të flasin rreth gjërave specifike si të ardhurat, shëndetësia, qeverisja, mundësitë, liria, mbështetja shoqërore dhe jetëgjatësia.

Duke i marrë parasysh faktorët e lartcekur, ose të paktën shumicën e këtyre faktorëve, “World Happiness Report” ka përpiluar listën me shtetet që kanë përqindjen më të lartë të lumturisë, transmeton Telegrafi.

Jo çuditërisht kjo listë dominohet nga vendet skandinave, për shkak se shtetet skandinave njihen për liritë e tyre, qeverisjen e mirë, bukurinë natyrore etj.

Sidoqoftë, kjo është lista e dhjetë shteteve më të lumtura në botë ku mund të shkoni të jetoni të lumtur edhe ju përgjithmonë…

1. Danimarka

2. Norvegjia

3. Zvicra

4. Holanda

5. Suedia

6. Kanada

7. Finlanda

8. Austria

9. Islanda

10. Australia /Telegrafi/


Në trend Stil

Më shumë
Tre gabimet e zakonshme në shtëpi që ju “rrisin” faturat e ngrohjes – si mund të kurseni?

Tre gabimet e zakonshme në shtëpi që ju “rrisin” faturat e ngrohjes – si mund të kurseni?

Stil
Gruaja zbulon një pjesë sekrete të makinës larëse ku grumbullohen të gjitha papastërtitë

Gruaja zbulon një pjesë sekrete të makinës larëse ku grumbullohen të gjitha papastërtitë

Stil
Këto janë shenjat më inteligjente të horoskopit, mësoni nëse jeni edhe ju në mesin e tyre

Këto janë shenjat më inteligjente të horoskopit, mësoni nëse jeni edhe ju në mesin e tyre

Astrologji
Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Stil
Horoskopi vjetor 2024 - një kohë e fillimeve dhe mundësive të reja!

Horoskopi vjetor 2024 - një kohë e fillimeve dhe mundësive të reja!

Astrologji
Këta janë zogjtë më të bukur në botë: Hipnotizojnë me ngjyrat e tyre joreale

Këta janë zogjtë më të bukur në botë: Hipnotizojnë me ngjyrat e tyre joreale

Kërshëri
Kalo në kategori