LAJMI I FUNDIT:

Këta janë tre lojtarët që kanë luajtur çdo minutë në Ligën Premier (Foto)

Këta janë tre lojtarët që kanë luajtur çdo minutë në Ligën Premier (Foto)

Nuk është aspak e lehtë të jesh gjithmonë në gjendje të mirë fizike, posaçërisht në futbollin modern.

Sidomos në Ligën Premier ku arma kryesor pothuajse e çdo skuadre është fiziku dhe qëndrueshmëria.

Por, vetëm tre lojtarë në sezonin 2015/16 kanë luajtur çdo minutë, pra 38 ndeshje, apo 3420.

Më poshtë keni tre lojtarët që kanë luajtur çdo minutë. /Telegrafi/

Toby Alderweireld

Toby+Alderweireld+Tottenham+Hotspur+v+Southampton+7atCs71ikmpx

Wes Morgan

Wes+Morgan+Leicester+City+v+Everton+Premier+4WGxhk5lfVtx

Kasper Schmeichel

Kasper+Schmeichel+Leicester+City+v+Everton+MP96xn1V0yHx