LAJMI I FUNDIT:

Kështu mund të duket Opel Astra GSi

Kështu mund të duket Opel Astra GSi

Opel këtë javë zbuloi një brez të ri të modeleve Astra që sollën risi kur bëhet fjalë për dizajnin, platformën dhe brendësinë, dhe megjithëse është një makinë emocionuese, tifozët ende ëndërrojnë për një version më të fuqishëm GSi.

Reklama

Opel ringjalli etiketën legjendare GSi kur zbuloi modele me performancë të lartë në 2017, dhe tani të gjithë shpresojnë se Astra e re do të ndjekë gjithashtu shembullin. Studio X-Tomi Desing ka publikuar një prezantim që paraqet idenë se si mund të duket Astra GSi.

Hatchback mori një ngjyrë të re të ndritshme portokalli, e cila është në kontrast me shtyllat e zeza dhe çatinë. Gjithashtu, mbulesa është e zezë, e cila duket bukur në kontrast me parakolpin portokalli, ndërsa maska dhe futjet në parakolpë janë gjithashtu të zeza, raporton motor1.

Vetura ka një seri të re rims në pasqyrë dhe është pak më e ulët se modeli standard, gjë që e bën atë të duket më sportiv.

Për momentin nuk ka asnjë tregues nga Opel që zhvillimi i Astra GSi është duke u zhvilluar. Gjithashtu, nuk ka detaje në lidhje me makinën e Astra, por dihet që ndan platformën me Peugeot 308 të ri. Prandaj, këto dy modele mund të pritet të ndajnë gjithashtu motorë. Akoma, ky nuk është një lajm i mirë për ata që shpresojnë në një model GSi, pasi Peugeot tashmë ka njoftuar publikisht se nuk ka plane për të prodhuar një sportiv 308 GTi.

Opel tha vetëm se klientët do të jenë në gjendje të zgjedhin midis motorëve të ndryshëm me benzinë dhe naftë me fuqi midis 110 dhe 225 kuasj/fuqi. Peugeot 308 gjithashtu ofron 225 kuaj/fuqi në rastin më të mirë me një motorr hibrid plug-in, kështu që e njëjta gjë mund të pritet në Astra.

Tani për tani, Astra GSi është për fat të keq vetëm një pasqyrë, dhe modeli i prodhimit vështirë se mund të pritet nëse Opel nuk vendos të vendosë etiketën GSi në modelin hibrid. /Telegrafi/