LAJMI I FUNDIT:

Me kërkesë të PSP-së arrestohet Sasho Mijallkov

Me kërkesë të PSP-së arrestohet Sasho Mijallkov
Reklama

Ish-shefi i DSK-së, Sasho Mijallkov sot pasdite ka qenë i arrestuar dhe dërguar në burgun e Shuto Oizares, konfirmojnë për “A1on” burimet nga Prokuroria Speciale Publike.

Arrestimi i Mijallkovit është kërkuar nga ana e PSP-së për shkak se ekzistonte rrezik për arratisjen e tij, shpjegim i ngjashëm i deklaruar edhe për Mile Janakieskin dhe Kiril Bozhinovksin.


Pas Kiril Bozhinovskit dhe Mile Janakieskit, Mijallkov është zyrtari i tretë i arrestuar i ish-qeverisë pas arratisjes së ish-kryeministrit Nikolla Gruevski./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Lajme
Pas arrestimit të Naim Murselit, familja e tij anulon të pamën për Liridonën e vrarë

Pas arrestimit të Naim Murselit, familja e tij anulon të pamën për Liridonën e vrarë

Lajme
I dyshuari i tretë i arrestuar në rastin e Liridona Murselit është pjesëtar i FSK-së dhe i afërm i Naim Murselit

I dyshuari i tretë i arrestuar në rastin e Liridona Murselit është pjesëtar i FSK-së dhe i afërm i Naim Murselit

Lajme
Vuçiq: Nëse e gjithë Marrëveshja e Ohrit bëhet pjesë e negociatave me BE-në, do të mbyllet dera e anëtarësimit për Serbinë

Vuçiq: Nëse e gjithë Marrëveshja e Ohrit bëhet pjesë e negociatave me BE-në, do të mbyllet dera e anëtarësimit për Serbinë

Politikë
Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Drejtësi
Deklarata në gjykatë e Leutrim Cakollit - i dyshuar për grabitjen në Suharekë

Deklarata në gjykatë e Leutrim Cakollit - i dyshuar për grabitjen në Suharekë

Drejtësi
Kalo në kategori