LAJMI I FUNDIT:

“Kemi shumë emocione para Shqipërisë – Barella gati, besojmë te Calafiori” – Spalletti flet para përballjes me kuqezinjtë

“Kemi shumë emocione para Shqipërisë – Barella gati, besojmë te Calafiori” – Spalletti flet para përballjes me kuqezinjtë

Përzgjedhësi i Italisë, Luciano Spalletti ka folur në konferencë për shtyp para ndeshjes ndaj Shqipërisë në Euro 2024, e cila zhvillohet të shtunën nga ora 21:00 në Dortmund.

Ai deklaroi se skuadra është e përfshirë nga emocionet, por shtoi se ato janë pozitive ndërsa lajmëroi se Nicolo Barella është rikuperuar.

“Sigurisht që ka gjithmonë emocione kur luhen ndeshje të këtij niveli, por nuk janë emocione toksike. Janë emocione pozitive dhe të bukura të cilat për më tepër e bëjnë këtë stadium (Signal Iduna Park) të duket i mrekullueshëm”, tha fillimisht Spalletti.


Tutje, ai u ndal te lojtari kryesor i Italisë, Nicolo Barella, i cili ishte në pikëpyetje për ndeshjen me Shqipërinë.

“Ai është rikuperuar, por do të shohim nëse ia del të mbyllë të gjithë stërvitjen dhe më pas të kuptojmë nëse do të jetë në fushë nga minuta e parë. Pres që në fushë ndaj Shqipërisë të shohë ndeshje më të mira se ato dy të fundit. Punojmë çdo ditë së bashku dhe shpresoj që të vendosim në praktikë të gjithë ato që kemi punuar në stërvitje”, shtoi Barella.

Tifozët të habitur pasi mësuan katër rregullat strikte që lojtarët e Italisë duhet t'i ndjekin gjatë Euro 2024
Lexo po ashtu Tifozët të habitur pasi mësuan katër rregullat strikte që lojtarët e Italisë duhet t'i ndjekin gjatë Euro 2024

Spalletti deklaroi se lojtarët janë heronj dhe se kanë punuar shumë për Euro 2024.

“Unë mendoj se në këtë moment, të gjithë ne jemi gjigantë, jemi heronj. Kemi pak kohë në stërvitje, por djemtë kanë treguar seriozitet dhe kështu bëhet më e lehtë”, nënvizoi i pari i italianëve.

Në fund ishte një koment për mbrojtësin Riccardo Calafiori, në të cilin Italia beson shumë pas sezonit të mirë me Bolognan.

“Ka treguar se mund t’i besojmë, ka kualitetet e një futbollisti ndërkombëtar. Është nga ata mbrojtës që kërkon të shkojë të shënojë me topin në këmbë”, përfundoi Spalletti. /Telegrafi/ 

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Ndërkombëtare
Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

La Liga
Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori