LAJMI I FUNDIT:

Katy Perry, Lionel Richie dhe Emma Thompson mes të famshmëve që po marrin pjesë në kurorëzimin e Mbretit Charles III

Katy Perry, Lionel Richie dhe Emma Thompson mes të famshmëve që po marrin pjesë në kurorëzimin e Mbretit Charles III

Të famshmit si Ant dhe Dec, Katy Perry, Jay Blades, Joanna Lumley, Stephen Fry dhe Emma Thompson kanë udhëhequr fytyrat e famshme që kanë mbërritur në Westminster Abbey për Kurorëzimin e Mbretit.

Reklama

Stephen Fry, Lionel Richie, Nick Cave dhe Dynamo ishin gjithashtu në mesin e të famshmëve që u panë të mbërrinin në Abbey këtë mëngjes për kurorëzimin e Mbretit Charles III.

Ata janë në mesin e qindra të ftuarve që arritën orë para mbërritjes së mbretit Charles dhe Queen Consort Camilla.

Foto: Getty

QI Stephen Fry, 65 vjeç, ishte një nga të ftuarit e parë të famshëm që mbërriti këtë mëngjes. Ai u fotografua në radhë për të hyrë në kishë ndërsa kishte veshur një xhaketë sportive të zezë, këmishë të bardhë dhe kravatë vjollcë.

Këngëtarja e “I Kissed A Girl”, Katy Perry, e cila do të performojë në koncertin e kurorëzimit në Kështjellën Windsor të dielën, ishte një nga yjet e SHBA-së që mbërriti, e veshur me kostum ngjyrë vjollcë nga koka te këmbët.

Aktorja Emma Thompson, e cila është shoqe e mirë me Mbretin, mbërriti me bashkëshortin e saj, aktorin Greg Wise, duke biseduar me të ftuarit e tjerë ndërsa ata zunë vendet e tyre.

Në ceremoni pritet që të marrin pjesë edhe David dhe Victoria Beckham, si dhe magjistari Dynamo.

Qindra oficerë policie, ushtarë dhe stafi i ngjarjeve të kurorëzimit mund të shiheshin në rrugët afër Westminster Abbey.

Lajmet e fundit nga Rajoni dhe Bota
Lexo po ashtu Lajmet e fundit nga Rajoni dhe Bota

Policia Metropolitane dhe oficerët e policisë ushtarake patrulluan rrugën nga Victoria në Westminster nga orët e para të së shtunës.

Tifozët mbretërorë me flamuj dhe kurora të Unionit mund të shiheshin në trena dhe në stacionet e metrosë. Disa u panë duke mbajtur tenda, karrige dhe çanta gjumi.

Më shumë se 2,000 njerëz janë ftuar në Westminster Abbey, duke përfshirë rreth 100 krerë shtetesh, mbretër dhe mbretëresha nga e gjithë bota. /Telegrafi/

Foto: Getty

Në trend Magazina

Më shumë
Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Magazina
Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit

Magazina
Letra publike e Feros për Arbenita Ismajlin, i kërkon falje dhe rikthim

Letra publike e Feros për Arbenita Ismajlin, i kërkon falje dhe rikthim

Magazina
Blero feston njëvjetorin e lidhjes me të dashurën e re

Blero feston njëvjetorin e lidhjes me të dashurën e re

Magazina
Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Magazina
Bebe Rexha tregon gjoksin e saj atraktiv në një video promovuese të këngës së saj të re

Bebe Rexha tregon gjoksin e saj atraktiv në një video promovuese të këngës së saj të re

Magazina
Kalo në kategori