LAJMI I FUNDIT:

Katër shenja që tregojnë se ka ardhur koha të ndaheni

Katër shenja që tregojnë se ka ardhur koha të ndaheni

Nikki Goldstein, eksperte e lidhjeve të dashurisë, ka treguar për shenjat që paralajmërojnë se lidhjes tuaj po i vjen fundi

Si do ta kuptoni se ka ardhur ky moment i pakëndshëm?


Psikologët thonë, megjithatë, se ka shumë shenja që mund të tregojnë se lidhja po kalon një krizë, thjesht çifti mund t’i shpërfillë ose mund të mos i kuptojë.

Megjithatë, nëse do të mund të renditnim katër treguesit më të zakonshëm në një triptik, do të ishte si më poshtë. Sepse, shumë herë, ne shmangim përballen me atë që na lëndon, transmeton Telegrafi.

Mungesa e vullnetit për t’i bërë gjërat të funksionojnë

Ndonjëherë ka zgjidhje të lehta për problemin e caktuar, mirëpo njëri apo dy partnerët nuk dëshirojnë të merren me të. Nëse gjërat nuk janë duke shkuar për mrekulli, ju ose duhet t’i ndryshoni ato, ose të ndaheni.

Grindje të vazhdueshme pa arsye

Grindja mes çifteve mund të jetë edhe një gjë e mirë për lidhjen, mirëpo nëse vazhdimisht grindeni për të njëjtën gjë dhe nuk arrini të gjeni zgjidhje, atëherë është koha t’i rishikoni gjërat.

Mungesa e ndjenjave

Kjo është kur vjen te pika që kur jeni me shoqëri nuk mund të putheni apo të përqafoni. Nëse vjen puna deri këtu, atëherë konsiderojeni vetën që nuk jeni më në një lidhje, të paktën jo në një të mirë.

Si të ndahemi kur dashuria nuk funksionon?
Lexo po ashtu Si të ndahemi kur dashuria nuk funksionon?

Nuk bëni më seks

Zakonisht lidhjet nuk vlerësohen në bazë të asaj se sa bëni seks, por nëse nuk jeni duke bërë seks atëherë pasioni nuk ekziston më në lidhjen tuaj. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Çfarë të vizitosh
Si të bësh para: Ç'ju mësuan prindërit e pasur fëmijëve të tyre?

Si të bësh para: Ç'ju mësuan prindërit e pasur fëmijëve të tyre?

Lifestyle
Warren Buffett tregon gabimin që të gjithë bëjmë me paratë dhe kursimet tona

Warren Buffett tregon gabimin që të gjithë bëjmë me paratë dhe kursimet tona

Stil
Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Këshillë javore
Rregullat e karmës që do t’jua ndryshojnë perspektivën për jetën

Rregullat e karmës që do t’jua ndryshojnë perspektivën për jetën

Këshilla Lifestyle
Ide të tilla të mira për të rregulluar kopshtin duke përdorur goma të zakonshme - nga kolltukët deri te vazot e luleve

Ide të tilla të mira për të rregulluar kopshtin duke përdorur goma të zakonshme - nga kolltukët deri te vazot e luleve

Kopshtaria
Kalo në kategori