LAJMI I FUNDIT:

Katër ndeshje katër fitore nga skuadrat vendase, Boston, Milwaukee, Oklahoma dhe La Clippers në epërsi

Katër ndeshje katër fitore nga skuadrat vendase, Boston, Milwaukee, Oklahoma dhe La Clippers në epërsi

Mbrëmë në palestrat e elitës së basketbollit amerikan NBA u luajtën katër ndeshje të raundit të parë të ‘Play-Off’ dhe Dallas Mavericks pësuan një disfatë të rëndë larg Los Angeles Clippers.

Clippers fituan 109:97, që nuk është një rezultat që është shumë i mirë për ta marrë epërsinë e parë në ‘Play-Off’.

Në pjesën e parë, Luka Doncic dhe kompania nuk mundën pothuajse asgjë dhe gjuajtën vetëm 25% nga fusha, kështu që pas dy çerekëve të parë rezultati ishte 59:30 për Clippers.


Dominimi i Clippers vazhdoi edhe në pjesën e dytë të ndeshjes dhe Dallas vetëm sa arriti të zbusë disfatën në një ndeshje ku skuadra dukej si një orkestër e akorduar mirë.

Së bashku me Ivica Zubac, James Harden i dha Mavs një leksion basketbolli, playmakeri amerikan shënoi 28 pikë dhe dha 8 asistime, ndërsa qendra kroate shkëlqeu me 20 pikë dhe 15 kërcime.

Triumf të sigurt ka shënuar edhe skuadra më e mirë e ligës në sezonin e rregullt, Bostoni. Celtics mundi Miami 114:94 në shtëpi dhe Jayson Tatum regjistroi një triple-double me 23 pikë, 10 kërcime dhe 10 asistime.

Pavarësisht mungesës së të dëmtuarit Giannis Antetokounmpo, Milwaukee kaloi në epërsi 1:0 në seri ndaj Indianës, duke fituar 109:94.

Damian Lillard shkëlqeu me 35 pikë për Bucks, ndërsa Khris Middleton shtoi 23 pikë. Pacers nuk u ndihmua as nga loja brutale e Pascal Siakam me 36 pikë dhe 13 kërcime.

Në fund, Oklahoma mposhti New Orleans Pelicans 94:92 dhe CJ McCollum humbi gjuajtjen në sekondat e fundin për mos të marrë fitore skuadra e tij. /Telegrafi/ 

Rezultatet :

Boston – Miami 114:94

LA Clippers – Dallas 109:97

Milwaukee – Indiana 109:94

Oklahoma – New Orleans 94:92

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Ndërkombëtare
Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Përfaqësueset
Kalo në kategori