Ndeshja e dytë e çerekfinales të Ligës së Kampionëve mes Manchester Cityt dhe Tottenhamit ka pasur një fillim të zjarrtë.

Katër gola u shënuan në 11-të minutat e parë, një gjë që shihet rrallë në futboll.

Së pari shënuan vendasit me anë të Raheem Sterling (4′), ndërsa Heung-Min Son barazoi rezultatin në minutën e shtatë dhe pastaj kaloi Spurs në epërsi në minutën e 10-të.

City riktheu epërsinë në minutën e 11-të me anë të Bernardo Silvas.

Vlen të theksohet se asnjëherë në histori të Ligës së Kampionëve në 11-të minutave të parë. /Telegrafi/