Një nga fustanet e preferuar të Kate Middleton do të jetojë përgjithmonë.

Portreti i parë i përbashkët i Dukës dhe Dukeshës së Kembrixhit u zbulua sot në një muze në Kembrixh, Angli – dhe dukesha zgjodhi një veshje të njohur me një kthesë për veprën historike të artit.

E veshur me fustanin e gjelbër vezullues të The Vampire’s Wife që ajo kishte veshur më parë në Guinness Storehouse në mars 2020, Middleton shikon largësinë ndërsa mbështjell me një krah Princit William në pikturën magjepsëse.

Ajo i dha veshjes së vjetër një pamje të re me disa aksesorë vezullues, duke përfshirë një brosh të rëndësishme nga Mbretëresha që ka një lidhje të veçantë me Kembrixhin.

Kate Middleton ri-vesh fustanin Alexander McQueen dhe një palë vathë të Princeshës Diana në koncertin “Platinum Jubilee” të Mbretëreshës Elizabeth II Kate Middleton ri-vesh fustanin Alexander McQueen dhe një palë vathë të Princeshës Diana në koncertin “Platinum Jubilee” të Mbretëreshës Elizabeth II

Sipas blogut mbretëror “The Court Jeweller”, karfica e mbështjellë në fustanin e Middleton në pikturë quhet në të vërtetë “Broshi i Dukeshës së Kembrixhit”.

Pjesa e perlës dhe diamantit daton në fund të viteve 1800 dhe Princesha Augusta e Hesse-Kassel, e cila ishte e martuar me Dukën e Kembrixhit në atë kohë, Princin Adolphus. Ajo është veshur nga breza të grave mbretërore që nga ajo kohë – duke përfshirë Dukeshën aktuale të Kembrixhit.

Tom Cruise theu ‘rregullin e pashkruar’ duke kapur dorën e Kate Middleton në tapetin e kuq Tom Cruise theu ‘rregullin e pashkruar’ duke kapur dorën e Kate Middleton në tapetin e kuq

Ajo zgjodhi dy pjesë të tjera të rëndësishme për portretin e saj, duke veshur vathët me perla Collingwood të Princeshës Diana dhe byzylyk me perla me tre fije, të cilat Middleton i ka veshur në raste të mëparshme.

Pjesa, e cila u pikturua nga artisti fitues i çmimeve Jamie Coreth, do të varet në Muzeun Fitzwilliam në Kembrixh përpara se të shkojë në vende të tjera, duke përfshirë Galerinë Kombëtare të Portreteve të Londrës në 2023. /Telegrafi/